W czym może pomóc psi behawiorysta?

Zwykle ze szczeniakiem, który potrzebuje szkolenia zapisujemy się do psiej szkoły na zajęcia dla szczeniaków. Podobnie z psami które mają 6-12 miesięcy - to dobry czas na zajęcia z zakresu psiego posłuszeństwa. Gdy jednak pojawiają się poważniejsze problemy z psim zachowaniem, gdzie nie wiemy jak postępować i potrzebujemy pomocy psiego psychologa wtedy jest odpowiedni moment na wizytę u psiego behawiorysty. 

Najczęściej osoby zgłaszające się do behawiorysty zmagają się z problem nadmiernej pobudliwości lub strachliwości u swojego psa. Bywają też problemy z lękiem separacyjnym lub agresją u takich psów.

Kiedy warto skorzystać z usług psiego behawiorysty?

Jeśli 2-3tygodnie próbujesz samodzielnie zmienić zachowanie swojego psa i nic nie pomaga, tracisz pomysły na to co robić i rozważasz już oddanie psa bo wydaje Ci się, że masz beznadziejny przypadek psa to wtedy jest dobry moment aby zgłosić się na wizytę do psiego behawiorysty. Zwykle w miesiąc czasu można psa bardzo wielu rzeczy nauczyć i po miesięcznym szkoleniu powinny być efekty szkoleniowe - jeśli zatem nie wychodzi Ci samodzielne szkolenie psa to poproś kogoś bardziej doświadczonego o pomoc.

Kiedy jeszcze warto przyjść do behawiorysty: Jeśli pies jest agresywny do innych psów lub do ludzi, jęśli załatwia się w mieszkaniu pod Twoją nieobecność, jeśli pies demoluje mieszkanie gdy zostaje sam. Albo gdy jest bardzo strachliwy i wszystkiego się boi. Albo gdy bardzo dużo szczeka i nie wiesz jak go wyciszyć.

Polecany behawiorysta psi w Zielonej Górze

Zacznij terapię behawioralną swojego psa w Doberman Psi behawiorysta Zielona Góra - znajdziesz tu pomoc dla swojego psa. Dowiesz się jak modyfikować zachowanie swojego psa przez trening behawioralny.

Szkolenie psa - posłuszeństwo czy behawiorystyka?

Do psiego behawiorysty idziemy zwykle wtedy gdy pies jest uznany za trudny przypadek, gdy tradycyjne szkolenie z zakresu psiego posłuszeństwa słabo się sprawdza i problemy z psem narastają. Albo jeśli temat szkolenia jest nietypowy - np. pies i dziecko w dom, lub relacje z jedną osobą w domu są zaburzone poprzez agesję psa do jednej osoby w rodzinie. Wtedy warto zapisać się na indywidualne konsultacje do psiego behawiorysty.