Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy włamali się na teren budowy nowobudowanego bloku, skąd ukradli różne elektronarzędzia. Wszyscy są znani policjantom jako sprawcy podobnych przestępstw. Usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani.

 

Kilka dni temu, dyżurny komendy miejskiej policji w Zielonej Górze odebrał telefon od świadka, który poinformował, że na budowie bloku mieszkalnego przy ulicy Nowej doszło prawdopodobnie do włamania. Dyżurny skierował na miejsce patrol aby sprawdzić tę informację i zatrzymać sprawców.

Gdy policjanci służby patrolowej dotarli na miejsce zauważyli wychodzących z budynku trzech mężczyzn, którzy nieśli różne przedmioty. Natychmiast ich zatrzymali. Po sprawdzeniu okazało się, że zatrzymani mężczyźni nieśli różne elektronarzędzia: przecinarkę do betonu, piłę tarczową, szlifierkę kątową oraz przedłużacz bębnowy, które właśnie ukradli z terenu budowy.
 

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 33-40 lat, znani Policji i wcześniej wielokrotnie notowani za podobne przestępstwa. Dwaj z nich to mieszkańcy Zielonej Góry, a 40-latek jest mieszkańcem powiatu nowosolskiego. Wartość narzędzi, które próbowali wynieść sprawcy to co najmniej 7 tysięcy złotych. Skradzione narzędzia w całości odzyskano i przekazano właścicielowi.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W trakcie prowadzonych czynności w sprawie śledczy z komisariatu II ustalili, że dwaj z zatrzymanych mężczyzn odbywali niedawno kary pozbawienia wolności za przestępstwa podobne, dlatego tym razem będą odpowiadać w warunkach recydywy, co wpłynie na wysokość kary.

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4

Film 135-189729.mp4

Pobierz plik 135-189729.mp4 (format mp4 - rozmiar 18.17 MB)