Jakie otwornice do gresu?

Praca z twardymi materiałami budowlanymi nie jest łatwa. Konieczne jest dopasowanie odpowiednich narzędzi, dzięki którym możliwe jest cięcie takich materiałów lub robienie w nich otworów. Gres należy do jednych z najtwardszych materiałów budowlanych przez co wiercenie otworów staje się uciążliwe. Jakie otwornice do gresu sprawdzają się najlepiej? Jakie urządzenia do wiercenia w gresie najlepiej wybrać, by mieć pewność, że podczas pracy nie dojdzie do uszkodzenia tego materiału?

Gres – do czego używany jest ten materiał?

Na początku warto dowiedzieć się nieco więcej o gresie. Gres to mieszanka kilku rodzajów gliny, piasku oraz skalania. Dodatkowo gres prasowany jest pod bardzo wysokim ciśnieniem i wypalany w wysokich temperaturach. Warto wiedzieć, że gres wyróżnia się mrozoodpornością, dzięki czemu doskonale sprawdza się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Dodatkowo płytki gresowe są odporne na niekorzystne działanie wilgoci, dlatego wykorzystywane są do miejsc, które narażone są na działanie wody. Kolejną zaletą tego materiału jest niebywała trwałość. Gres jest zdecydowanie trwalszy, niż płytki ceramiczne. Najczęściej płytki gresowe można kupić w dużych formatach, dzięki czemu można je bez trudu układać na ścianach i podłogach.

Wiertnice szybkoobrotowe do gresu – czy to dobry wybór?

Tak duża wytrzymałość oraz spory format płytek gresowych sprawia, że ich cięcie i wycinanie w nich otworów staje się dużym problemem. Osoby zajmujące się układaniem płytek gresowych muszą więc zaopatrzyć się w wysokiej jakości narzędzia, dzięki który możliwe jest tworzenie otworów w gresie. Dobrym wyborem są wiertnice szybkoobrotowe, ponieważ doskonale nadają się do materiałów twardych i trwałych. To urządzenie, dzięki któremu można bezpiecznie i bez problemu tworzyć otwory w gresie i mieć pewność, że materiał ten nie ulegnie uszkodzeniu podczas całego procesu.

Otwornice diamentowe do gresu – czy to dobry wybór?

Doskonale sprawdzają się również otwornice diamentowe, które polecane są do gresu. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że używane na sucho dobrze się centrują, a to oznacza, że nie uciekają na boki. Dodatkowo otwornice diamentowe bardzo szybko przygotowują otwór w płytce, dzięki czemu nie doprowadzają do jej uszkodzenia. Kolejną zaletą jest to, że nie szczerbią brzegów otworu.

Okazuje się więc, że otwornice diamentowe są najlepszym wyborem do pracy z gresem. Decydując się właśnie na takie otwornice można mieć pewność, że płytki gresowe nie zostaną uszkodzone podczas robienia otworów.

Bogatą ofertę narzędzi diamentowych znajdziesz na stronie producenta narzędzi Diamtrade.