Co warto zobaczyć w zatoce Kvarner?

Zatoka Kvarner oferuje turystom mnóstwo możliwości spędzania wakacji. Możemy liczyć nie tylko na piękne widoki, ale również na liczne obiekty kultury i sztuki. Jeżeli planujemy wypocząć w chorwackiej zatoce Kvarner, koniecznie dowiedzmy się, jakich atrakcji nie powinniśmy przegapić.

Wyspa Rab

Wyspa Rab to obowiązkowy kierunek dla miłośników piaszczystych plaż. Ze względu na bardzo urozmaiconą linię brzegową, wyspa Rab może poszczycić się dużą ich ilością. Możemy zatem beztrosko kąpać się w morzu lub leniwie sączyć drinka w promieniach gorącego słońca. Jeśli znudzi nam się bierny wypoczynek, możemy udać się na wycieczkę do największego miasta na wyspie, które nosi nazwę Rab. Godny uwagi jest na pewno spacer po starówce ulokowanej na wąskim półwyspie. Świetną bazą wypadową do zwiedzania starówki w mieście Rab jest plac świętego Krzysztofa. Święty ten uznawany jest za patrona całej wyspy.

Zorganizowane wycieczki na wyspie Rab znajdziesz na tej stronie https://nawakacje.eu/wczasy/chorwacja/zatoka-kvarner/wyspa-rab/.

Wyspa Cres

Z wycieczki na tę chorwacką wyspę zadowolone będą przede wszystkim osoby poszukujące spokoju i malowniczych widoków. Wyspa Cres jest osłonięta od zimnych wiatrów, dzięki czemu nie musimy martwić się o dobrą pogodę. Na wyspie znajduje się mnóstwo luksusowych hoteli z restauracjami serwującymi przysmaki lokalnej kuchni. Miłośnicy przyrody na pewno będą zadowoleni ze spaceru po parku zlokalizowanym w kurorcie Beli. Co ciekawe, zamieszkuje go jedna z największych na Starym Kontynencie populacji sępów. Jeżeli kochamy historię, koniecznie musimy udać się do miasteczka o nazwie Osor. Można podziwiać w nim bramy miejskie oraz mury obronne pochodzące jeszcze z czasów starożytnych. Amatorzy sportów wodnych mogą być zainteresowani nurkowaniem w kilku pobliskich zatokach.

Rijeka

Rijeka stanowi swoiste centrum gospodarcze i turystyczne w zatoce Kvarner. W mieście tym podziwiać można liczne zabytki, a część z nich pochodzi jeszcze z czasów starożytnych. Mowa tu przede wszystkim o pozostałościach murów miejskich. Miłośnicy sztuki sakralnej koniecznie powinni odwiedzić średniowieczny kościół Najświętszej Maryi Panny, jak również katedrę świętego Wita. Rijeka jest miastem tolerancyjnym i otwartym na turystów. Jeżeli postanowimy je odwiedzić, koniecznie musimy zobaczyć wieżę zegarową, która powstała jeszcze w XIII wieku! Warto także przespacerować się promenadą Korzo, wzdłuż której ulokowane są liczne kawiarnie, restauracje i sklepy.

Crikvenica

Crikvenica to miasto słynące z licznych kurortów i uzdrowisk. Panuje tam specyficzny mikroklimat, który wyjątkowo korzystnie wpływa na nasze drogi oddechowe. W miejscowości tej można wypoczywać zarówno na żwirowych, jak i na piaszczystych plażach. Niedaleko za miastem znajduje się Śródziemnomorski Labirynt Miłości, w którym podziwiać można aromatyczne drzewa laurowe. Crikvenica to nie tylko raj dla osób, które chcą wypocząć na plaży, ale również dla miłośników sportów wodnych. Można zdecydować się na wynajęcie nart wodnych, a także na nurkowanie. Po błogim lenistwie na plaży lub po aktywnym wypoczynku warto udać się do jednej z miejscowych restauracji, aby skosztować przysmaków chorwackiej kuchni.