Akumulatorowe nożyce do gałęzi i piła szablasta – kiedy się sprawdzą?

Każdy posiadacz ogrodu chce, aby jego rośliny prezentowały się jak najlepiej. To właśnie dlatego tak wiele uwagi poświęcamy dbaniu o wygląd naszego trawnika, a także kondycji drzew i krzewów. Niezależnie od tego, jak duże jest nasze podwórko, wiele osób z pewnością przyzna rację, że dbanie o porządek i wygląd ogrodu, w tym drzew i krzewów, bywa bardzo wyczerpujące i pochłania sporą ilość czasu. Na szczęście istnieją elektronarzędzia, które pozwolą Ci zadbać o Twój ogród szybko i bez wysiłku. Zaliczają się do nich akumulatorowe nożyce do gałęzi i piła szablasta. Dowiedz się więcej na temat ich zastosowania. 

Elektronarzędzia w Twoim ogrodzie – co warto o nich wiedzieć?

Akumulatorowe nożyce do gałęzi i piła szablasta zyskują coraz większą popularność nie tylko wśród profesjonalistów zajmujących się pracami porządkowymi i ogrodowymi. Skąd bierze się tak duże zainteresowanie tymi urządzeniami?

Nie ulega wątpliwości, że aktualnie jednym z najpopularniejszych narzędzi w przypadku prac ogrodowych są piły łańcuchowe. To urządzenia o dużej mocy, dostępne w różnych wariantach (spalinowe, elektryczne, akumulatorowe), które szybko i bez większego wysiłku pozwolą Ci uporać się z pniami i konarami.

Jednak co w sytuacji, gdy w danym momencie nie potrzebujemy masywnej piły spalinowej, a mniejszego urządzenia, za pomocą którego szybko przytniemy niepotrzebne gałązki w mniejszych drzewach lub krzewach? Tutaj z pomocą przychodzą akumulatorowe nożyce do gałęzi i piła szablasta. Dzięki nim pozbędziesz się niepotrzebnych gałęzi szybko i bez wysiłku, w przeciwieństwie do tradycyjnych pił czy sekatorów, z którymi praca bywa dość czasochłonna. Akumulatorowe nożyce do gałęzi i piła szablasta Karcher pozwalają na wygodną i wydajną pracę, bez konieczności podłączania ich do źródła zasilania. 

Piła szablasta – sposób działania i zastosowanie

Piła szablasta, która funkcjonuje również pod nazwą lisiego ogona, to popularne narzędzie, które obecnie można znaleźć w praktycznie każdym warsztacie, również tym przydomowym. Na jej budowę składa się podłużny korpus z silnikami i rękojeścią po jednej stronie oraz brzeszczotem po przeciwnej. Brzeszczot wykonuje ruchy posuwisto-zwrotne, co sprawia, że teoretycznie jej użytkowanie nie różni się od zwykłej piły ręcznej. Różnicą jest możliwość wykonywania cięć bez wysiłku i znacznie większa funkcjonalność.

Piła szablasta to bardzo uniwersalne narzędzie warsztatowe, które od dawna jest użytkowane nie tylko przez profesjonalistów. W zależności od grubości i rodzaju ostrza umożliwia cięcie metali, tworzyw sztucznych, płyt gipsowo-kartonowych, a nawet cegieł i pustaków. 

Popularność pił szablastych to bezpośredni wynik ich wielofunkcyjności. Oprócz wymienionych wyżej zastosowań, doskonale sprawdza się w przypadku prac ogrodowych i przycinania drewna o określonej średnicy. Jej poręczny kształt i wymiary sprawiają, że z łatwością dotrze do trudno dostępnych miejsc i wykona dokładne cięcie. 

Rodzaje pił szablastych

W przypadku pił szablastych możemy wyróżnić ich dwa rodzaje: sieciowe oraz akumulatorowe. Która sprawdzi się lepiej? Tutaj wiele zależy od przeznaczenia sprzętu. Piły szablaste sieciowe posiadają stały dostęp do źródła prądu, a ich moc nie słabnie wraz z czasem użytkowania. Niestety stała obecność kabla bywa poważnym ograniczeniem, szczególnie jeśli musimy obciąć gałęzie w trudno dostępnym miejscu.

W przypadku pił szablastych akumulatorowych należy pamiętać o tym, że ich moc zaczyna słabnąć wraz z rozładowywaniem się akumulatora. Mimo to, są one świetnym rozwiązaniem podczas różnych prac ogrodowych. Nie wymagają podłączenia do prądu, dlatego możemy użyć ich wszędzie tam, gdzie najbardziej ich potrzebujemy. Wybierając piłę szablastą akumulatorową, warto zwrócić uwagę, aby zdecydować się na akumulator o jak najlepszej jakości i wydajności. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że piła nie rozładuje się w najmniej spodziewanym momencie.

Akumulatorowe nożyce do gałęzi i zalety ich stosowania

Próbujesz stworzyć nową przestrzeń w swoim ogrodzie? W Twojej skrzynce z pewnością znajdą się takie przyrządy jak sekator i nożyce ogrodowe. Choć są one bardzo częstym wyborem, dzięki któremu przytniesz krzewy i drobniejsze gałęzie, nie ulega wątpliwości, że korzystanie z nich wymaga od nas pewnego wysiłku. Dlatego też, jeśli szukasz dla nich alternatywy, pomocnym rozwiązaniem okażą się akumulatorowe nożyce do gałęzi.

Akumulatorowe nożyce do gałęzi pozwalają na precyzyjne przycinanie roślin według naszych preferencji. Co ważne, nie wymagają podłączenia do prądu, a są zasilane przez wydajny akumulator. To ważna zaleta, ponieważ w trakcie prac ogrodowych nie jesteś w żaden sposób ograniczony poprzez zbyt krótki kabel. Akumulatorowe nożyce do gałęzi są lekkie i poręczne, co również usprawnia prace ogrodowe i sprawia, że stają się one przyjemnością, a dla wielu osób również formą relaksu.

Akumulatorowe nożyce do gałęzi dostępne w ofercie Karcher umożliwiają precyzyjne cięcie gałęzi bez użycia siły. Jest to możliwe dzięki nachodzącym na siebie ostrzom, a samo cięcie odbywa się poprzez wygodne naciśnięcie przycisku. Budowa sekatora sprawia, że bez problemu dotrzemy do położonych wyżej gałęzi, bez konieczności korzystania z drabiny lub innej formy podwyższenia. Korzystanie z akumulatorowych nożyc do gałęzi jest nie tylko wygodne, ale i bezpieczne: blokada bezpieczeństwa skutecznie zapobiega przypadkowemu uruchomieniu sekatora. Dodatkowo gumowany uchwyt zapewnia komfort użytkowania, szczególnie w trakcie wielogodzinnych prac ogrodowych.