Policja Zielona Góra: Policjanci i mieszkańcy debatowali o tym jak nie dać się oszukać
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ”- to hasło debaty społecznej z mieszkańcami Kargowej, którą zorganizowali zielonogórscy policjanci. Debata była okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa w kontaktach telefonicznych i przekazania informacji jak nie dać się oszukać. W dbacie wziął udział Komendant Miejski Policji podinspektor Tomasz Szuda oraz Burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś.
W Gminnym Centrum Kultury w Kargowej mieszkańcy miasta i gminy spotkali się na debacie społecznej z przedstawicielami Policji W debacie wzięli udział: Komendant Miejski Policji podinspektor Tomasz Szuda, Burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś, podinspektor Małgorzata Stanisławska, Komendant Komisariatu Policji w Sulechowie komisarz Monika Nowakowska oraz dzielnicowi z miasta i gminy Kargowa.
Debata z mieszkańcami Kargowej, która odbyła się pod hasłem Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ” była okazją do przedstawienia nurtujących mieszkańców problemów, ale przede wszystkim sposobnością do rozmowy na temat najczęściej popełnianych przestępstw na szkodę osób starszych: oszustw na wnuczka” czy na policjanta”, oszustw poprzez smsy i fałszywych pracowników banków. To już kolejne spotkanie z seniorami, na którym policjanci przypominali o konieczności zachowana zasad bezpieczeństwa oraz przedstawiali mechanizm działania sprawców wykorzystujących różnego rodzaju metody działania. Podczas spotkania uczestnicy usłyszeli prawdziwą rozmowę z oszustem, którą nagrała policjantka. Dzięki temu mogli się przekonać i usłyszeć jak działają oszuści i jak bardzo są przebiegli.
Chociaż ta debata była już kolejnym dotyczącym bezpieczeństwa spotkaniem z mieszkańcami, które policjanci prowadzą przez cały rok, wszyscy biorący w niej udział zadeklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych. W rozmowach z policjantami już po spotkaniu, mieszkańcy mówili o tym, że dzięki takim właśnie debatom mają większą świadomość potencjalnych zagrożeń i wiedzą jak się przed nimi obronić.
Policjanci podczas debaty kolejny raz przypomnieli mieszkańcom o bardzo popularnym narzędziu komunikacji Policji ze społeczeństwem jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, zasadach jej funkcjonowania i zachęcili do aktywnego korzystania z niej. Natomiast na zakończenie przypomnieli o ogólnopolskim programie Dzielnicowy bliżej nas”, którego ideą jest zbudowanie zaufania pomiędzy służbami, a obywatelami.
Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze,
zgora.lubuska.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/45790,Policjanci-i-mieszkancy-debatowali-o-tym-jak-nie-dac-sie-oszukac.html
Ostatnie Artykuły

Włamanie do piwnicy skończyło się szybko. 32-latek z Zielonej Góry zatrzymany

Upał na trasie nie wybacza. Kierowcy muszą zadbać o wodę i przerwy

Wakacyjny rozkład w MZK. Autobusy pojadą rzadziej, a komunikaty też po angielsku

Nowa pracownia ma skrócić kolejki do leczenia arytmii w szpitalu

Maciej Skiba, folk i taniec pod chmurką - tydzień, który otwiera lato

W Kargowej szykuje się święto smaków i tradycji. Dożynki po obu stronach granicy

Wakacje ruszają, a policja już szykuje kontrole na drogach i nad wodą

Zielonogórskie kino zdobywa świat. Zaczęło się od prób i błędów

Prysznic nie zastąpi Ochli. Tu od lat szukano ochłody

Korek na S3 po zderzeniu - kierowcy wzorowo zostawili korytarz życia

Pacjent zero i pożegnanie oddziału. Jacek Smykał kończy ważny rozdział

Korowód Winobraniowy stawia na nowe twarze i mocny powrót do korzeni

Upał uderza bez ostrzeżenia. Warto znać objawy i zasady ochrony

ANTYRAMY kończą rok z rozmachem - finał szkolnych galerii w ZOK
Przydatne dane teleadresowe
- Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Zielonej Górze - kontakt, godziny, wnioski
- Archiwum Państwowe w Zielonej Górze - kontakt, godziny, kwerendy i dostęp do dokumentów
- Parafia Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze - msze, kancelaria, kontakt
- Okręgowy Urząd Miar w Szczecinie - Wydział Zamiejscowy w Zielonej Górze - kontakt, godziny, wzorcowanie
- Centrum Usług Społecznych w Zielonej Górze - kontakt, usługi i godziny
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze - kontakt, adres, oferta sportowa
