Zielonogórscy policjanci szybko, profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem zadziałali w sprawie pomocy młodemu mężczyźnie, który musiał szybko dostać się do szpitala. Dyżurni sprawnie koordynowali działania, a mundurowi pilotowali ojca wiozącego syna, który ciężko zranił się siekierą podczas rąbania drewna. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, ranny mężczyzna szybko i bezpiecznie dojechał na miejsce, gdzie zajęli się nim lekarze.

Nietypowy przebieg miała jedna ze służb pełnionych przez policjantów ruchu drogowego starszy sierżant Karolinę Sygutowską i starszego posterunkowego Macieja Ogórka. Zielonogórscy policjanci mieli zaplanowane działania na terenie naszego miasta, gdzie dbali o bezpieczeństwo mieszkańców  kontrolując między innymi prędkość  i stan trzeźwości kierujących. Nic nie zapowiadało, że za chwilę podejmą działania, aby uratować zdrowie rannego, młodego mężczyzny, który uległ wypadkowi podczas przydomowych prac.

Gdy policjanci ruchu drogowego konsekwentnie realizowali swoje zadania, w tym czasie dyżurni komendy miejskiej odebrali telefon od mężczyzny, który był bardzo podenerwowany i poprosił ich o pomoc w pilotażu samochodu do zielonogórskiego szpitala. Z jego relacji wynikało, że wiezie do szpitala 26-letniego syna, który poważnie uszkodził sobie rękę podczas rąbania drewna na opał.  Ojciec bardzo martwił się o stan rannego, gdyż rana bardzo krwawiła.

Dyżurni aspirant sztabowy Robert Ulanicki i starszy aspirant Paweł Pępkowski zareagowali błyskawicznie i skierowali na miejsce patrol ruchu drogowego sierżant Karolinę Sygutowską i posterunkowego Macieja Ogórka, aby pomóc mężczyznom w bezpiecznym dotarciu do szpitala, jednocześnie cały czas utrzymywali łączność telefoniczną z kierującym. Mundurowi z patrolu  wyjechali naprzeciw kierującemu białym oplem combo, a następnie bez przeszkód, bezpiecznie pilotowali go do samego szpitala, gdzie od razu trafił pod opiekę lekarzy.

Wdzięczny za pomoc ojciec podziękował funkcjonariuszom za zaangażowanie i pomoc w tej trudnej sytuacji. Zielonogórscy policjanci, zarówno ruchu drogowego jak i dyżurni znajdujący się na stanowisku kierowania mają satysfakcję, że dzięki swojemu zaangażowaniu, profesjonalizmowi oraz szybkości działania, kolejny raz świetnie wykonali powierzone im zadania dbania o bezpieczeństwo obywateli, bez względu na okoliczności.

Film Video_ZG.mp4

Pobierz plik Video_ZG.mp4 (format mp4 - rozmiar 12.5 MB)

Pliki do pobrania

  • Audiodeskrypcja filmu
    337.5 KB
  • Deskrypcja tekstowa filmu
    10.02 KB