Miejsca godne uwagi w Zielonej Górze

Zielona Góra to malowniczo usytuowane miasto znajdujące się w zachodniej części Polski, w województwie lubuskim. Jest położone na zboczu doliny Odry i jednocześnie znajduje się na szlaku łączącym tą część Europy z krajami skandynawskimi. To jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce słynie przede wszystkim w winobrania, które jest tutaj hucznie obchodzone i traktowane jako lokalna tradycja. Miasto może pochwalić się bardzo ciekawą ofertą turystyczną, a w związku z tym osoby przybywające w te rejony z innych zakątków Polski mogą być pewne, że ciekawie spędzą tutaj czas.

Gdzie warto się wybrać w pierwszej kolejności i czy znajdziemy miejsca, które zainteresują również najmłodszych? 

Muzeum Etnograficzne

Zdecydowanie warto wybrać się do Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli. Obiekt znajduje się przy ulicy Ochlej-Muzealnej 5 i jest jedną z największych hisotrycznych atrakcji miasta. Na kilkunastu hektarach znajdziemy wspaniale eksponaty, dzięki którym będziemy mogli dosłownie przenieść się w czasie. Mieści się tutaj około ośmiu tysięcy eksponatów prezentujących kulturę ludową i codzienność naszych przodków. Najcenniejszym zabytkiem w skansenie jest dom z Potrzebowa, którego historia sięga drugiej połowy XVII wieku. Ważną częścią ekspozycji są również ludowe stroje, dywany i tkaniny. To idealna destynacja dla rodzin z dziećmi. Każdy gość będzie miał szansę dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat życia ówczesnych mieszkańców. 

Ogród Botaniczny

Ciekawym pomysłem na wycieczkę będzie także Ogród Botaniczny Uniwersytetu Botanicznego. Historia tego miejsca sięga początków XX wieku. Na terenie ogrodu będziemy mogli podziwiać przeszło 500 gatunków roślin z najróżniejszych zakątków świata. Podział uwzględnia rośliny europejskie, azjatyckie, północnoamerykańskie i krajowe. Jest przepięknie zaaranżowany i zdecydowanie warto się tutaj wybrać w ciepły dzień. 

Muzeum Regionalne

Osoby zainteresowane historią tego niesamowicie intrygującego regionu powinny udać się na aleję Niepodległości 15. To właśnie tutaj znajduje się Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Zbiory były gromadzone już na samym początku XX wieku, ale oficjalne otwarcie nastąpiło dopiero w 1922 roku. Na terenie obiektu znajduje się kilkanaście tysięcy eksponatów, dzięki którym będzie można zapoznać się z historią tego miejsca. Warto dodać, że to właśnie tutaj będzie można podziwiać wybitne dzieło malarki Olgi Boznańskiej "Dziewczynka ze słonecznikami"czy piękną wazę dekoracyjną z 1900 roku. 

Palmiarnia

Warto wybrać się na Winne Wzgórze, a dokładnie na ulicę Wrocławską 12A. To właśnie tutaj mieści się słynna Palmiarnia Zielongórska. To niezwykle ciekawa atrakcja dla całej rodziny. Znajdziemy tutaj ponad 100 gatunków roślin ze strefy zwrotnikowej i równikowej. To fantastycznie zaaranżowane miejsce wiąże się z wieloletnią historią, sięgającą XIX wieku. Budynek był własnością Augusta Gremplera, założyciela wytwórni win musujących. Po II Wojnie Światowej miejsce znalazło się w rękach Grzegorza Zarugiewicza, a niespełna dwie dekady później pojawiła się pierwsza szklarnia, którą sukcesywnie rozbudowywano w kolejnych latach. To jedno z tych miejsc, których nie należy sobie odpuszczać, będąc w Zielonej Górze. 

Popularny Smyk!

Podróżowanie z małymi dziećmi wiąże się z koniecznością wynajdywania atrakcji, które sprawią, że nasze pociechy nie stracą zapału i zainteresowania. Warto zatem wiedzieć, że przy ulicy Energetyków 2A znajduje się Smyk - cały dla małych! Trzeba liczyć się z tym, że po wizycie w tym miejscu wszystkie inne atrakcje stracą znaczenie. Zachwycające zestawy klocków LEGO w tym sklepie z Zielonej góry, gry planszowe, lalki z niezbędnymi akcesoriami, pluszaki przedstawiające ukochanych bohaterów to zaledwie namiastka. Warto jednak zwrócić uwagę na fantastyczne LEGO System, które przez wiele dzieci uważane jest za najciekawszą linię duńskiego koncernu. 

Największa baza miłośników klocków LEGO!

Postawklocka.pl to platforma zrzeszająca miłośników klolcków LEGO. Warto o niej pamiętać, gdy sklepy stacjonanarne zawiodą, ale nie tylko wtedy. To największa baza klocków oferująca zestawy w bardzo atrakcyjnych cenach.

Zielona Góra