W poniedziałek (25.09) przy ul. Dzikiej w Zielonej Górze odnaleziono niewybuchy pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Ewakuacja mieszkańców rozpocznie się we wtorek 26 września od godziny 7.30. Działania saperów mogą potrwać co najmniej do godziny 13.00.
 
Policyjni pirotechnicy ustalili wstępnie, że są to bomby lotnicze z tego okresu. Po otrzymaniu informacji o odnalezieniu niewybuchów władze miasta zwołały sztab kryzysowy z udziałem przedstawicieli Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom tej okolicy, na czas podejmowania niewybuchów zarządzona zostanie ewakuacja mieszkańców pobliskich budynków i instytucji. Ewakuacja rozpocznie się 26 września od godziny 7.30. Działania saperów mogą potrwać co najmniej do godziny 13.00.
 
 
Okoliczni mieszkańcy zostaną ewakuowani autobusami komunikacji miejskiej z przystanków na ul. Staszica przy Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych oraz z przystanku na ul. Staszica przy pływalni. Ewakuowane osoby zostaną umieszczone w następujących lokalizacjach: 1. Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej 50 2. Budynek UZ, Wydział Mechaniczny, ul. Szafrana 4 3. Wydział Matematyki UZ ulica Szafrana 4a Prosimy wszystkie osoby zamieszkujące obszar, który będzie ewakuowany, o zamknięcie dopływu prądu i wody przed opuszczeniem mieszkania, zamknięcie okien, zabranie ze sobą tylko najpotrzebniejszych rzeczy, w tym dokumentu tożsamości i niezbędnych leków. Wszystkim ewakuowanym mieszkańcom zostanie zapewnione bezpieczne schronienie. Uprzejmie prosimy o przekazywanie informacji rodzinie i sąsiadom.
 
 
Ewakuacja rozpocznie się 26 września od godziny 7.30. Działania saperów mogą potrwać co najmniej do godziny 13.00. Strefa ewakuacji obejmuje następujące ulice: Sportowa, Klementowskich, Zamenhofa 3-7, 13-19, 21-25, 40-46, 32-38, Czubińskiego, Zakręt, Dolna, Dolina Zielona od 19 do sali weselnej, Wazów, Bema, Wyspiańskiego, Szafrana do Wazów, Dzika, Żabia.