Policja Zielona Góra: Twoje światła Nasze bezpieczeństwo”
Dzisiaj w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego przy ulicy Jagiellońskiej w Warszawie odbył się briefing inaugurujący VIII edycję kampanii Twoje światła Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.
Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Firma Neptis S.A. operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, firma DEKRA Polska Sp. z o.o., Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, sieć stacji Speed Car Sp. z o.o., firma Screen Network S.A. oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
W czasie briefingu nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz przedstawiciele instytucji, które włączyły się w kampanię przypominali, że nieprawidłowe oświetlenie pojazdu ma nie tylko negatywny wpływ na komfort jazdy, ale może prowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji na drogach.
W okresie jesiennym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne,sprawne, prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia. Między innymi pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze**** czy teżpieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem.
Z uwagi na to, iż prawidłowe działanie świateł wymaga profesjonalnej oceny, w ramach kampanii odbędą się ogólnopolskie dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów ,**** na których kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł w swoich pojazdach.
Będą to stacje: funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należące do Holdingu Polskiego Związku Motorowego, a także stacje Dekra Polska Sp. z o.o. i sieci stacji Speed Car Sp. z o.o. Swoją stację diagnostyczną udostępni również Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji oraz Instytut Transportu Samochodowego.
Sprawdzenia zaplanowano w dniach: 21 i 28.10, 18.11 oraz 9.12.2023 r. Zainteresowanym pomoże aplikacja Yanosik, która doprowadzi” kierowcę do najbliższej stacji kontroli wspierającej kampanię.
**Pełny wykaz SKP będzie można również znaleźć na stronie internetowej policja.pl, dlakierowcow.policja.pl,
, na stronach jednostek terenowych Policji oraz na stronie yanosik.pl/dobre-swiatla.**
Dodatkowo kampania będzie promowana, poprzez emisję spotu, na ekranach firmy Screen Network S.A., co umożliwi dotarcie do jeszcze szerszej grupy uczestników ruchu drogowego.
Ponadto, policjanci ruchu drogowego, będą przeprowadzać na terenie kraju działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu.
__Film Twoje światła - Nasze bezpieczenstwo
Pobierz plik Twoje światła - Nasze bezpieczenstwo
(format mp4 - rozmiar 8.14 MB)
- Wykaz stacji kontroli pojazdów biorących udział w kampanii Twoje światła Nasze bezpieczeństwo”
Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze,
policja.pl/pol/aktualnosci/237201,Twoje-swiatla-Nasze-bezpieczenstwo.html
Ostatnie Artykuły

Wiadukt przy ul. Zjednoczenia ma już ostatnią warstwę. Zostały próby obciążeniowe

Miejska stołówka karmi setki osób. I daje im coś więcej

Kabotaż pod lupą w Zielonej Górze - kierowca stracił komplet punktów

Estima w Bibliotece Norwida - wieczór z wielogłosem i humorem

Centrum przy ul. Aliny jest już prawie gotowe. Rodziny zyskają oddech

Kamienne ślady wróciły do Parku Tysiąclecia. Z cmentarza ocalało trzydzieści fragmentów

Kolory, które uczą patrzeć - młodzi twórcy pokażą swoje obrazy

Lechia po awansie już na zakręcie kadry. W klubie ruszyły rozmowy

Szkolenie z ochrony ludności. Uczy reakcji w chwili kryzysu

Groźny wypadek na A18 był tylko ćwiczeniem. Służby działały pod presją

W centrum Zielonej Góry kamera nagrała kierowcę Audi na zakazanym manewrze

Szkoła Podstawowa nr 2 zgarnęła sportowy sezon Zielonej Góry

Nowa bieżnia w Drzonkowie nabiera kształtu. Dojdą światła i szatnie

Rodzinne pamiątki i pamięć o dawnym majątku wróciły do Kargowej
Przydatne dane teleadresowe
- Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze - kontakt, godziny, rejestracja pojazdów i prawo jazdy
- WOSiR Drzonków - kontakt, godziny, rezerwacje i cennik
- Placówka Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście - kontakt, zasięg, odprawy lotnicze
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zielonej Górze - kontakt, godziny, zapisy
- MEDKOL Zielona Góra - rejestracja, medycyna pracy i światłolecznictwo
- Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze - kontakt, historia, zasięg
