UM Zielona Góra: Nowe centrum dla dzieci i seniorów z Ukrainy
Przy ul. Batorego 33 otwarto nowe Centrum Integracyjne dla Uchodźców z Ukrainy. Placówka będzie gościć zarówno dzieci, jak i seniorów, który będą mogli miło i pożytecznie spędzić tutaj czas. Za organizację ośrodka odpowiada Polski Czerwony Krzyż.
- Cieszę się, że w Zielonej Górze mamy kolejne fajne miejsce, które zadba o osoby starsze. Nasze społeczeństwo się starzeje i nie powinniśmy zapominać również o mieszkańcach, którzy przybyli do nas zza wschodniej granicy mówi Wioleta Haręźlak, dyrektor departamentu edukacji i spraw społecznych, która na oficjalnym otwarciu pojawiła się z prezentami, m.in. kwiatami i grą Monopoly Zielona Góra.
Dyrektor podkreśla, że PCK to zaufany partner miasta, z którym współpraca układa się od lat. Jestem przekonana, że goście Centrum znajdą tutaj należytą opiekę podkreśla W. Haręźlak.
PCK wydało ok. 836 tys. zł na stworzenia i wyposażenia placówki, fundusze pochodziły w dużej mierze od partnerów i sponsorów. Z kolei urząd miasta wsparł organizację wynajmując jej lokal na preferencyjnych warunkach. Dzięki temu powstały tutaj pomieszczenia, m.in. edukacyjne służące do organizacji zajęć, ale też socjalne wyposażone w multimedia i gry planszowe. Całość dopełniło zaplecze kuchenne.
Podstawowym celem Centrum jest wsparcie uchodźców z Ukrainy, tak, aby łatwiej zintegrowali się z polskim społeczeństwem. Zauważyliśmy, że formuła pomocy finansowej i materiałowej już się wyczerpała. Dlatego uznaliśmy, że większym wsparciem dla osób z Ukrainy będzie placówka, gdzie seniorzy będą wspólnie spędzać czas, brać udział w warsztatach czy zajęciach ruchowych a dzieci np. odrabiać lekcje i grać w ciekawe gry przekonuje Agata Karchut z PCK.
Centrum będzie otwarte od poniedziałku do piątku. Dorosłych zaprasza się w godz. od 9.00 do 13.00, natomiast najmłodszych (wiek 7 14 lat) w godz. od 13.00 do 17.00. Dla każdego przewidziany jest posiłek. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się pod nr tel. 508 295 121.
!
!
!
Urząd Miasta Zielona Góra,
zielona-gora.pl/PL/971/8886/Nowe_centrum_dla_dzieci_i_seniorow_z_Ukrainy/
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga: Lechia Zielona Góra – Rekord Bielsko-Biała 1:1 na otwarcie sezonu](/images/mecz/thumbnails/lechia-zielona-gora-rekord-bielsko-biala-25072026-11.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga: Lechia Zielona Góra – Rekord Bielsko-Biała 1:1 na otwarcie sezonu

Wiadukt przy ul. Zjednoczenia znów ma cztery pasy. Koniec zwężenia

Pisarze, aktor i cztery koncerty. Nad Odrą powstaje nowy festiwal

Tour de Pologne przejedzie przez powiat. Kierowców czekają postoje

Wakacje w sieci bez szkolnej rutyny - policja ostrzega rodziców

Tańce, alpaki i ognisko. Festyn w Zatoniu potrwa do nocy

Rozmowa zamiast pośpiechu. Zielonogórskie Szeptanki wracają

Kino plenerowe wraca na Łużyckie Tarasy. Cztery seanse pod niebem

Obwodnica Dobiegniewa wyprowadzi tranzyt. Projekt czeka na decyzję

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Fałszywy telefon z banku i ponad 160 tysięcy złotych straty w Zielonej Górze

Gmina Babimost ma własną aplikację. Ogłoszenia, konsultacje i budżet

Gruntowa pompa ciepła - jak ocenić wydajność urządzenia?

Jak Smartbuyers.pl - autoryzowana agencja, może optymalizacją Twoich listingów zwiększyć sprzedaż produktów na Amazon?
Przydatne dane teleadresowe
- Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze - kontakt, godziny i zawiadomienie o przestępstwie
- Wojskowe Centrum Rekrutacji w Zielonej Górze - kontakt, służba wojskowa, nabór
- Delegatura UKE w Zielonej Górze - kontakt, dojazd i obsługa klienta
- Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze - kontakt, godziny, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
- Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim - Delegatura w Zielonej Górze: kontakt, godziny, sprawy
- Parafia Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze - kontakt, msze, sakramenty
