Zielonogórscy policjanci prewencji i ruchu drogowego od lat spotykają się z dziećmi i młodzieżą na różnych etapach edukacji. Uczą bezpiecznych zasad podczas zabaw, korzystania z Internetu czy uczestniczenia w ruchu drogowym. W ostatnich dniach policjanci odwiedzili przedszkolaki z Zespołu Edukacyjnego nr 10 Zielonej Górze, którym opowiadali jak ważne jest to, żebyśmy byli widoczni na drodze. Dzieci otrzymały od mundurowych kamizelki odblaskowe.

Edukacja dla bezpieczeństwa - szeroko rozumiana profilaktyka to jedno z najważniejszych zadań zielonogórskich mundurowych. Policjantki i policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego towarzyszą młodym ludziom od początku ich edukacji począwszy od żłobka, poprzez przedszkole, szkołę podstawową aż do szkoły średniej. Także studenci spotykają się z policjantami rozmawiając o różnych aspektach bezpieczeństwa.  

W ostatnich dniach młodszy aspirant Agnieszka Włodarska z Wydziału Ruchu Drogowego oraz sierżant sztabowy Kamil Sałek z Wydziału Prewencji odwiedzili wczoraj (15.01) przedszkolaki z Zespołu Edukacyjnego nr 10 Zielonej Górze w ramach akcji edukacyjnej „Odblaski ratują życie”. Przy okazji dzieci odbyły pogawędkę o bezpiecznych zachowaniach podczas zbliżających się ferii i zabaw zimowych. Wszyscy otrzymali książeczkę Bezpieczna Zima.

Ponadto podczas spotkania policjanci uczyli dzieci podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Ważnym elementem wizyty u maluchów było uświadomienie im jak ważne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest to, aby byli widoczni na drodze, czemu służy noszenie odblasków. Wszystkie dzieci na zakończenie spotkania dostały od policjantów kamizelki odblaskowe ufundowane przez Miasto Zielona Góra i Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto.

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6