Dom Kultury Zielona Góra: Turniej Jednego Wiersza 2024 – laureaci
Czy Zielona Góra to nowe centrum poetyckiej młodzieży w Polsce? Młodzi poeci zaskoczyli na Turnieju Jednego Wiersza, pokazując, że poezja żyje i ma się dobrze wśród najmłodszych. Sprawdź, kto zachwycił jury i publiczność swoją kreatywnością!
  • Turniej Jednego Wiersza odsłania talenty w Zielonej Górze.
  • Młodzi poeci z zielonogórskich szkół podstawowych w centrum uwagi.
  • Wokaliści z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury dopełniają muzyczną atmosferę wydarzenia.
  • Znamy laureatów i wyróżnionych młodych poetów.

W sercu Zielonej Góry, dokładniej w niepowtarzalnej atmosferze Hydro(za)gadki, 6 lutego odbył się Finał Turnieju Jednego Wiersza 2024. Wydarzenie to było prawdziwym świętem poezji, podczas którego młodzi adepci sztuki słowa z lokalnych szkół podstawowych mieli okazję zaprezentować swoje dzieła szerokiej publiczności. Atmosferę spotkania dodatkowo podgrzewali wokaliści z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, którzy swoimi występami pokazali, że muzyka i poezja mogą tworzyć harmonijną całość.

Wydarzenie obfitowało w wyjątkowe momenty, a jednym z nich było ogłoszenie zwycięzców. Rada Artystyczna, w skład której weszli Maria Dokowicz, Elżbieta Wancław-Chłopik, Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek i Robert Gwizdała, miała niełatwe zadanie wyłonienia najlepszych z najlepszych. Spośród 48 uczestników, to właśnie wiersze Kaliny Motyl (SP1), Amelii Jaskulskiej (SP1), Franciszka Chełmickiego (ZE9), Nikoli Rytelewskiej (SP1), Mai Stodolnej (ZE9), Antoniny Michalczak (CHSP SALOMON), Liwii Ochremczuk (ZE9) oraz Marty Szymczak (ZE9) zdobyły najwięcej uznanie w oczach jury.

Wyróżnienia, które również są powodem do dumy, trafiły do Liliany Palonki (SP1), Juliana Potocznego (SP1), Laurę Piotrowską (SP1), Urszulę Mielniczuk (SP1), Maję Madej (ZE1), Julie Mrugalską (ZE1), Michalinę Barwińską (ZE9), Daniela Henicza (ZE3), Elizę Bobrowską (ZE9) oraz Wiktoria Warszawską (ZE9).

Specjalne wyróżnienie, Nagroda Młodego Jurora – Roberta Gwizdały, przypadła Mai Madej z ZE1, pokazując, że młodzieżowa perspektywa jest niezwykle ważna w ocenie artystycznej. Ten wspaniały wieczór był nie tylko okazją do celebrowania talentów młodych poetów, ale również przypomnieniem, że poezja jest żywa i ma się dobrze wśród młodego pokolenia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje turnieju.


Według informacji z: Dom Kultury Zielona Góra