Zielonogórski Ośrodek Kultury: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Magia Teatru – Lalka Teatralna” objęty wyjątkowym patronatem
Zaklinacze marionetek i kreatorzy fantazji - odkryj sekrety konkursu, który przenosi nas do krainy bajek!
  • Szczegóły dotyczące 18. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego.
  • Informacje o tematyce i technikach konkursowych prac.
  • Wymagania dotyczące zgłoszeń i terminy nadsyłania prac.
  • Data i miejsce finale konkursu oraz wystawy pokonkursowej.
  • Wsparcie medialne od renomowanych stacji telewizyjnych.

Zielona Góra ponownie staje się areną dla kreatywnych umysłów z całej Polski, dzięki 18. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Magia Teatru – Lalka Teatralna". To wyjątkowa okazja dla uczniów szkół podstawowych oraz dorosłych z niepełnosprawnościami z placówek terapii zajęciowej, aby wyrazić siebie poprzez sztukę tworzenia lalek teatralnych. W tym roku uczestnicy mają za zadanie stworzyć lalkę, którą będą mogły ożywić postacie z bajek, wykorzystując do tego celu dowolną technikę – od pacynki po marionetkę.

Dla wszystkich chętnych, Zielonogórski Ośrodek Kultury przygotował możliwość zgłoszenia swoich prac aż do 1 marca 2024 roku. Każda praca musi być opatrzona wypełnioną kartą zgłoszeniową, co ułatwi jej identyfikację oraz zapewni szansę na uczciwą ocenę. Prace można dostarczyć osobiście lub przesłać na adres Ośrodka z wyraźnym dopiskiem konkursowym.

Zwieńczeniem artystycznych zmagań będzie finał konkursu zaplanowany na 10–11 kwietnia 2024 roku. Wtedy to w Zielonej Górze odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej, gdzie będzie można podziwiać wszystkie nagrodzone prace, będące owocem wyobraźni i talentu ich twórców.

Świadectwem rangi tego wydarzenia jest objęcie patronatem medialnym przez stacje TVP ABC i TVP Kultura, które są znane z promowania wartościowej kultury i sztuki wśród najmłodszych oraz dorosłych odbiorców. Ich wsparcie podkreśla unikalność i znaczenie konkursu na kulturalnej mapie Polski.

Zachęcamy wszystkich pasjonatów tworzenia i sztuki do udziału w konkursie, a także do odwiedzenia wystawy, by na własne oczy zobaczyć, jak bogata i różnorodna może być "Magia Teatru – Lalka Teatralna".


Zielonogórski Ośrodek Kultury