Policja Zielona Góra wspiera akcję Trzeźwość na S3: Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy

Wczorajsze działania inspekcji drogowej i policji na trasie S3 ujawniły niepokojące przypadki nieodpowiedzialności za kierownicą. Nieodłączny element bezpieczeństwa na drogach, jakim jest trzeźwość kierowców, stanął pod znakiem zapytania, gdy zatrzymano trzech kierujących naruszających prawo.
- Zatrzymano dwóch kierowców pod wpływem alkoholu oraz jednego z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów.
- Inspekcja Transportu Drogowego zorganizowała działania TRZEŹWOŚĆ, a policja z Zielonej Góry wspomogła kontrolę trzeźwości.
- 43-letni kierowca ciągnika siodłowego przyłapany z ponad promilem alkoholu w organizmie.
- Kierujący Scanią zatrzymany z 0,3 promila alkoholu twierdził, że efekt spowodowały leki.
- 35-letni kierowca busa z aktywnym zakazem sądowym kierował pojazdem, myśląc, że zakaz już wygasł.
Stan trzeźwości za kierownicą to fundament bezpieczeństwa na drogach. Nie tylko wpływa na zdolność koncentracji, ale również na czas reakcji na zmieniające się warunki ruchu drogowego. Prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających prowadzi do zwiększenia ryzyka wypadków i kolizji, często z tragicznymi skutkami dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Zielonogórscy funkcjonariusze od wielu lat konsekwentnie sprawdzają stan trzeźwości kierowców na drogach naszego regionu. Warto podkreślić, że używane przez nich urządzenia do badania trzeźwości, pozwalają na szybkie i skuteczne wykrywanie osób, które decydują się na jazdę na podwójnym gazie. Ujawnienie nawet jednego nietrzeźwego kierowcy może uratować życie wielu osobom.
Wśród zatrzymanych znalazł się 43-latek, który dzień wcześniej świętował swoje urodziny i nadal miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kierowca Scani, z kolei, tłumaczył się spożyciem leków, które miały wpłynąć na wynik badania alkotestem. Niezwykle nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się również 35-latek, kierujący busem z aktywnym zakazem sądowym, który był przekonany o jego zakończeniu.
Należy pamiętać, że przekroczenie dopuszczalnej normy alkoholu w organizmie to nie tylko wykroczenie, ale przy stężeniu powyżej 0,5 promila przestępstwo. Karane jest nie tylko grzywną, ale również obligatoryjnym zakazem prowadzenia pojazdów na co najmniej trzy lata. Ignorowanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów to czyn zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. Działania takie jak TRZEŹWOŚĆ mają na celu przypomnienie o konsekwencjach nieodpowiedzialnego zachowania na drodze i są kluczowym elementem dbania o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Na podstawie: Policja Zielona Góra
Ostatnie Artykuły

Szkoła nr 10 znów na szczycie. Młodzi piłkarze dali pokaz walki

Monitoring przy posesji zdradził wszystko - cztery osoby z zarzutami

Psy rasowe wracają do Babimostu. Trzy dni kynologii tuż obok Kargowej

Majówka z klasykami. Zabytkowe pojazdy przejadą przez Kargową

Obrazy, których można dotknąć - ta wystawa pokazuje różnorodność z bliska

Przy przejściach padły mandaty - zielonogórska drogówka sprawdziła kierowców

Falubaz i Włókniarz bez zwycięstwa. W piątek przy W69 stawka jest wysoka

Na majówkowych drogach będzie gęściej od patroli - policja zapowiada kontrole

Kolonie nad morzem dla dzieci rolników. Ruszył nabór

Wieloryb Goliat przyciągnął tłumy do centrum miasta. Za 5 zł można było wejść do środka

W Czerwieńsku maj będzie pełen muzyki, tańca i rodzinnych spotkań

Społeczne rady szukają wspólnego głosu. W Zielonej Górze ruszył nowy układ sił

Zakwalifikowanie to dopiero półmetek. W pierwszej klasie liczy się jeszcze jeden krok

