Policjanci z Sulechowa współorganizowali 38. Turniej Zebra Harcerzy
W Sulechowie emocje sięgały zenitu – za nami 38. Chorągwiany Turniej Zebra!
  • Turniej zorganizowany przez Policję w Sulechowie oraz Hufiec Babimojsko-Sulechowski.
  • Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, rozwiązywali testy i układali puzzle.
  • Podczas zabawy młodzi uczestnicy nauczyli się zasad bezpiecznej zabawy i poruszania się po drogach.
  • Puchar za III miejsce otrzymała drużyna „Dzikie Koty” ze Szkoły Podstawowej nr 3.

W minioną sobotę, lokalna społeczność miała okazję śledzić zmagania najmłodszych podczas 38. Chorągwianego Turnieju Zebra. Wydarzenie to skupiło się na edukacji i zabawie, oferując dzieciom szansę na naukę poprzez sport i rozrywkę. Turniej nie tylko promował zdrową rywalizację, ale również wdrażał ważne zasady bezpieczeństwa.

W trakcie turnieju, młodzi uczestnicy mieli okazję wykazać się w różnorodnych konkurencjach. Od testów wiedzy o ruchu drogowym po fizyczne wyzwania jak bieg z przeszkodami – każda aktywność była szansą na zdobycie nowych umiejętności. Dzieci także miały okazję do wspólnej zabawy, rozwiązując krzyżówki i układając puzzle, co sprzyjało budowaniu ducha zespołowego.

Podczas ceremonii zakończenia, szczególne emocje towarzyszyły wręczeniu pucharów. Komendant KP Sulechów, komisarz Monika Nowakowska, osobiście wręczyła puchar drużynie „Dzikie Koty” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie, która zajęła zaszczytne III miejsce. W skład komisji konkursowej weszli: aspirant sztabowy Krzysztof Furmański, aspirant Łukasz Stanulewicz i młodszy aspirant Daria Puchalska, którzy oceniali wysiłki i umiejętności młodych uczestników.

Sierżant sztabowy Krzysztof Kasperski, pełniący rolę prowadzącego, zapewniał, że wszystko odbywa się zgodnie z planem, jednocześnie dbając o dobrą atmosferę podczas zawodów. Wydarzenie to, poza swoim sportowym charakterem, pełniło także ważną rolę edukacyjną, podnosząc świadomość dzieci na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym.

Turniej Zebra to doskonała okazja, aby przez zabawę uczyć najmłodszych jak ważne są zasady bezpieczeństwa, zarówno te dotyczące ruchu drogowego, jak i codziennej zabawy. Organizatorzy są przekonani, że takie inicjatywy mają realny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa naszych najmłodszych mieszkańców.


KMP w Zielonej Górze