19-latek strzelał do okien i przystanków oraz dokonał rozboju
Młody mężczyzna z Zielonej Góry stoi przed poważnymi zarzutami po serii aktów wandalizmu i rozbójniczej kradzieży. Policja zatrzymała 19-latka, który odpowiada za szereg przestępstw, które wstrząsnęły lokalną społecznością.
  1. Zatrzymanie sprawcy uszkodzeń mienia w Zielonej Górze.
  2. Odnotowane straty wynikające z wandalizmu przekraczają 7,5 tysiąca złotych.
  3. 19-latek podejrzany o kradzież rozbójniczą i uszkodzenie mienia.
  4. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Niedawno mieszkańcy naszego miasta doświadczyli serii niepokojących incydentów, w których uszkodzono okna domów, samochodów oraz wiaty przystankowe. Dochodzenie prowadzone przez funkcjonariuszy z Komisariatu II Policji doprowadziło do zatrzymania 19-letniego mieszkańca miasta, który okazał się być również powiązany z innym przestępstwem - kradzieżą rozbójniczą, do której doszło w ubiegłym roku.

Wśród zgromadzonych dowodów znalazł się pistolet pneumatyczny, który prawdopodobnie został użyty do popełnienia opisanych aktów wandalizmu. Poza materiałem dowodowym, w postaci zapisów z monitoringu, udało się odzyskać jeden z telefonów komórkowych skradzionych pokrzywdzonej kobiecie na przystanku MZK.

Zatrzymany mężczyzna, oprócz zarzutów uszkodzenia mienia, usłyszał również zarzut kradzieży rozbójniczej z ubiegłego roku. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze przedstawił mu zarzuty, które mogą skutkować karą nawet 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa posiadanej przez niego broni będzie przedmiotem odrębnego postępowania, aby ustalić legalność jej posiadania.

Podjęte działania przez policję pokazują determinację w dążeniu do utrzymania porządku i bezpieczeństwa w naszym mieście. Czynna współpraca społeczności z organami ścigania jest kluczowa w zapobieganiu podobnym incydentom w przyszłości.


Policja Zielona Góra