Zatrzymani za liczne kradzieże w sklepach - usłyszeli już zarzuty
W Zielonej Górze zatrzymano parę podejrzaną o liczne kradzieże w sklepach. Policja ustaliła, że kobieta i mężczyzna od dłuższego czasu zajmowali się kradzieżami, czyniąc z tego stałe źródło dochodu. Oboje już usłyszeli zarzuty i grozi im do 7,5 roku więzienia.
  1. Zatrzymano kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzieże w sklepach.
  2. Para działała na terenie Zielonej Góry, kradnąc towar o wartości poniżej 800 zł.
  3. Podczas przeszukania znaleziono skradzione towary.
  4. Grozi im kara do 7,5 roku więzienia.

W miniony czwartek, 23 maja, pracownica jednego z marketów zauważyła młodą kobietę, która wychodziła ze sklepu drzwiami wejściowymi, omijając linię kas. Po powiadomieniu policji, patrol zatrzymał 28-letnią kobietę oraz 22-letniego mężczyznę, który obserwował sytuację z niedalekiej odległości. Okazało się, że mężczyzna był mózgiem przestępczego procederu.

Para opracowała sprytny plan kradzieży: kobieta wchodziła do sklepu i zabierała towar, a mężczyzna uruchamiał mechanizm otwierania drzwi, aby mogła wyjść bez przechodzenia przez linię kas. W ten sposób udało im się wynieść towary z co najmniej 2 innych sklepów tego dnia.

Podczas przeszukania samochodu zatrzymanych, policjanci znaleźli skradzione kapsułki do prania, perfumy, karmę dla zwierząt, artykuły spożywcze oraz buty. Część rzeczy była zapakowana w skradzioną wcześniej torbę. Ponadto okazało się, że 22-latek prowadził pojazd bez uprawnień, co skomplikowało ich sytuację prawną.

Chociaż para działała na terenie Zielonej Góry, oboje są mieszkańcami powiatu krośnieńskiego. Mimo że kradli towary o wartości nieprzekraczającej 800 zł, aby w razie zatrzymania odpowiadać za wykroczenie, a nie za przestępstwo, kilka takich samych czynów popełnionych przez tę samą osobę, może skutkować surowszą karą. W tym przypadku, śledczy uznali, że uczynili sobie z kradzieży stałe źródło dochodu.

Kradzież cudzej rzeczy jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ze względu na to, że zatrzymani dokonali licznych kradzieży, grozi im nawet do 7,5 roku więzienia. Policja apeluje o rozwagę i przestrzega przed tego typu działaniami, ponieważ każdy złodziej prędzej czy później zostanie złapany.


Na podst. Policja Zielona Góra