Laureaci 29. Przeglądu Twórczości Teatralnej „O Złote Pióro Koszałka Opałka”
Za nami 29. edycja Przeglądu Twórczości Teatralnej „O Złote Pióro Koszałka Opałka”, jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie. Uczniowie z różnych szkół i placówek mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i pasję do teatru, a jury przyznało nagrody w kilku kategoriach.
  1. Prezentacje teatrów dziecięcych i młodzieżowych.
  2. Spektakl „Alicja” jako niespodzianka dla uczestników.
  3. Ogłoszenie laureatów nagród w różnych kategoriach.
  4. Nomincje do finału wojewódzkiego Lubuskich Konfrontacji Artystycznych.

Przez trzy dni scena Hydro(za)gadki gościła młodych artystów z różnych placówek edukacyjnych, którzy rywalizowali o prestiżowe nagrody. Przegląd zakończył się uroczystym ogłoszeniem wyników w Planetarium Wenus.

W tegorocznej edycji „Złote Pióro Koszałka Opałka” zdobyły cztery zespoły: Teatr Kosteczka i Teatr Kostka z Zespołu Szkół Katolickich, Teatr Bąbel z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury oraz Teatr Trach…! z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”.

„Srebrne Pióro Koszałka Opałka” przyznano sześciu grupom teatralnym, w tym m.in. Teatrowi Szkrabiki z Domu Harcerza, Magicznemu Teatrowi ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Teatrowi Kwasy Chlebowe również z Domu Harcerza.

„Brązowe Pióro Koszałka Opałka” otrzymało siedem zespołów, wśród nich Teatr Koncept z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 i Teatr Talenciaki ze Szkoły Podstawowej nr 14.

Również w kategorii „Uśmiech Koszałka Opałka” nagrodzono osiem grup, takie jak Teatr Salomonki z Zielonki z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Salomon” i Teatr Średnia Improwizacja ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego „Szkoła Myślenia Twórczego”.

Niespodzianką dla wszystkich uczestników był spektakl „Alicja”, w którym wystąpiły instruktorki teatralne oraz Maciek. Spektakl reżyserowała Alicja Niewiadomska z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”.

Rada Artystyczna Przeglądu w składzie Dorota Rachmil-Wilczyńska, Anna Olechnowicz-Lachowska oraz Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek (sekretarz) wyłoniła również nominacje do finału wojewódzkiego Lubuskich Konfrontacji Artystycznych – Teatr.

Wydarzenie to jest doskonałym przykładem, jak młodzież z naszego regionu rozwija swoje talenty i pasje teatralne, a także integruje się w ramach wspólnej twórczości artystycznej. Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów!


Na podstawie: ZOK