Wernisaż wystawy „Jeden” w Galerii Młodych już 10 czerwca o 17:00
W poniedziałek, 10 czerwca o godz. 17:00, w Galerii Młodych w Centrum Bibliotecznym Dzieci i Młodzieży – Biblioteka Pana Kleksa, odbędzie się wernisaż niezwykłej wystawy „1”. Wystawa ta jest owocem pracy dziecięcych grup plastycznych z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, działających od 2013 roku.
  1. Wernisaż wystawy „1” odbędzie się 10 czerwca o godz. 17:00.
  2. Prezentowane będą prace grup plastycznych MAZAKI i PASTELE.
  3. Wystawa będzie dostępna przez całe wakacje.
  4. Wystawę można zobaczyć w Galerii Młodych w Bibliotece Pana Kleksa.

Wystawa „1” to nie tylko prezentacja talentów młodych artystów, ale również refleksja nad unikalnością każdej osobowości. Jak mówi organizator, „JEDEN to unikalność niepowtarzalność osobowości – razem nakarmiliśMY wyobraźnię”. To już prawie dziesiąta wystawa grup MAZAKI i PASTELE, które od lat wspierają rozwój artystyczny dzieci w Zielonogórskim Ośrodku Kultury.

Grupy plastyczne działają pod opieką Michaliny Zając, która z wielką pasją i zaangażowaniem wspiera rozwój swoich podopiecznych. Zajęcia są miejscem, gdzie dzieci uczą się od siebie nawzajem, rozwijają swoją kreatywność i czerpią radość z twórczych działań. Wystawa jest także okazją do podziękowania za każdą jedyną i wyjątkową osobowość, która przyczyniła się do jej powstania.

W skład grupy MAZAKI (6-8 lat) wchodzą: Kajetan P., Zuzanna W., Kalina D., Jagoda C., Natalia Z., Iga Ż., Zuzanna D., Malina N., Franciszek G. Dodatkowo, swoje prace prezentowali także Andrii, Rozalia i Helena.

Grupa PASTELE (8-12 lat) to: Mikołaj G., Ewa S., Hanna K., Nadia S., Antoni J., Anna Teresa S., Mikołaj W., Michalina K., Amelia W. W tej grupie swoje dzieła prezentowała również Jagoda.

Warto odwiedzić Galerię Młodych w Bibliotece Pana Kleksa i zobaczyć, jak młodzi artyści wyrażają swoją unikalność i kreatywność. Wystawa będzie czynna przez całe wakacje, więc każdy będzie miał okazję, by nacieszyć się tą wyjątkową ekspozycją.


Opierając się na: Dom Kultury Zielona Góra