Czerwcowe atrakcje Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w plenerze
Przygotujcie się na czerwiec pełen niesamowitych wydarzeń kulturalnych! Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców do udziału w serii fascynujących imprez, które umilą nadchodzące ciepłe dni. Czeka na Was wiele atrakcji, które gwarantują świetną zabawę dla całej rodziny.
  1. 1 czerwca: Dzień Dziecka na deptaku
  2. 8-9 czerwca: Wystawa w Centrum Nauki Keplera
  3. 19 czerwca: Warsztaty w Parku Piastowskim
  4. 28 czerwca: Koncert w Hydro(za)gadce

Rozpocznijmy miesiąc od świętowania Dnia Dziecka na zielonogórskim deptaku. W sobotę, 1 czerwca, od godziny 12:00 do 16:00, najmłodsi będą mogli wziąć udział w wydarzeniu „ZIELONO MI – Dzień Dziecka”. Czekają na nich liczne atrakcje i niespodzianki, które umilą im ten wyjątkowy dzień.

W kolejny czwartek, 6 czerwca, warto odwiedzić zielonogórski deptak przy ratuszu, gdzie o godzinie 17:00 odbędzie się wydarzenie „ARTYŚCI NA DEPTAKU”. To doskonała okazja, aby zobaczyć prace lokalnych artystów i nawiązać z nimi rozmowy o ich twórczości.

Weekend 8-9 czerwca zapowiada się niezwykle interesująco dzięki wystawie „EGZOTYCZNIE – FANTASTYCZNIE” w Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze. Wystawa będzie otwarta od godziny 10:00 do 18:00 i pozwoli zgłębić tajniki egzotycznych roślin i zwierząt.

Dla miłośników sztuki plastycznej przygotowano kilka ciekawych wystaw. W poniedziałek, 10 czerwca, o godzinie 17:00 w Galerii Młodych odbędzie się wernisaż wystawy „1” grup plastycznych MAZAKI i PASTELA. Kolejna wystawa „MAGICZNY KOSMOS” grupy plastycznej Wytwórnia zostanie otwarta w Galerii Duży Pokój w środę, 12 czerwca, również o 17:00.

W czwartek, 13 czerwca, o 17:00 zapraszamy na wernisaż Barbary Czerkowskiej, zatytułowany „MÓJ KOLOROWY ŚWIAT”. Z kolei dzień później, w piątek, 14 czerwca, o godzinie 17:00 w Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze odbędzie się wernisaż „OPOWIEM WAM… O BRONISŁAWIE BUGLU I CZESŁAWIE ŁUNIEWICZU”.

Nie zapomnijcie również o warsztatach i animacjach „CZTERY PORY ZOKu – LATO”, które odbędą się w środę, 19 czerwca, od godziny 16:00 do 18:00 w Parku Piastowskim. To świetna okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu i nauczyć się czegoś nowego.

W czwartek, 20 czerwca, Pałac w Starym Kisielinie zaprasza na „POTAŃCÓWKĘ W PAŁACU”, która rozpocznie się o godzinie 17:30 i potrwa do 21:00. Będzie to wieczór pełen muzyki i tańca, idealny na relaks po całym dniu.

Miesiąc zakończymy muzycznym akcentem. W piątek, 28 czerwca, o godzinie 18:00 w Hydro(za)gadce odbędzie się koncert zespołu RetroWizja oraz jam session pod nazwą „HYDROJAM”. To idealna okazja, by posłuchać dobrej muzyki i spędzić wieczór w świetnym towarzystwie.

Nie przegapcie żadnej z tych fantastycznych okazji do spędzenia czasu w kreatywny i inspirujący sposób. Czerwiec zapowiada się naprawdę wyjątkowo!


Według informacji z: Zielonogórski Ośrodek Kultury