Policja zatrzymała dwoje dilerów z pół kilograma narkotyków
Dwoje podejrzanych o handel narkotykami zostało zatrzymanych przez zielonogórską policję. Para miała w swoim mieszkaniu ponad pół kilograma narkotyków oraz sprzęt potrzebny do ich dystrybucji.
  1. Policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę i 36-letnią kobietę.
  2. W mieszkaniu znaleziono marihuanę, amfetaminę, wagi elektroniczne i dużą sumę pieniędzy.
  3. Para usłyszała zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków.
  4. Prokurator zdecydował o oddaniu podejrzanych pod dozór Policji.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową, dzięki swojej skutecznej pracy operacyjnej, po raz kolejny udowodnili swoją efektywność w eliminowaniu handlarzy narkotyków. W ubiegłym tygodniu, na jednym z zielonogórskich osiedli, zatrzymali 35-letniego mężczyznę oraz 36-letnią kobietę, którzy w swoim mieszkaniu przechowywali znaczną ilość narkotyków.

We wtorek funkcjonariusze, po uzyskaniu informacji o możliwym miejscu przechowywania narkotyków, udali się na wskazane osiedle. Już na klatce schodowej poczuli charakterystyczny zapach palonej marihuany. Okazało się, że zapach ten pochodził z mieszkania, które planowali przeszukać. Po wejściu do środka, na stole w pokoju znaleźli woreczki z marihuaną, wagę elektroniczną, dużą sumę pieniędzy oraz kilka telefonów komórkowych.

Po dokładnym przeszukaniu mieszkania, policjanci odkryli ukryte paczki z białą substancją, która okazała się amfetaminą. Łączna waga znalezionych substancji wyniosła ponad pół kilograma. Ponadto, w mieszkaniu znaleziono dodatkowe wagi elektroniczne, pakiet woreczków strunowych oraz dwa telefony komórkowe.

Policjanci z zielonogórskiego Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową regularnie szkolą się, aby skutecznie rozpoznawać zachowania osób podejrzanych oraz metody ukrywania nielegalnych substancji. Ich działania przynoszą efekt w postaci regularnych zatrzymań osób zajmujących się handlem narkotykami na terenie miasta oraz powiatu.

W wyniku przeprowadzonej akcji, 36-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz przygotowania do ich wprowadzenia do obrotu. Prokurator nadzorujący sprawę zdecydował o oddaniu podejrzanych pod dozór Policji. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.


Policja Zielona Góra