Kryminalni z Sulechowa zatrzymali włamywacza do gabinetów lekarskich
Lokalni policjanci z komisariatu w Sulechowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwukrotne włamanie do gabinetu lekarskiego. Skradziono ponad trzy i pół tysiąca złotych, które sprawca zdążył wydać. Mężczyzna przyznał się do winy i usłyszał zarzuty.
  1. Dwukrotne włamanie do gabinetu lekarskiego.
  2. Straty wynoszące ponad 3,5 tysiąca złotych.
  3. Zatrzymanie 41-letniego podejrzanego.
  4. Mężczyzna przyznał się do winy i usłyszał zarzuty.

Śledczy z Wydziału Kryminalnego komisariatu w Sulechowie prowadzili operacje mające na celu ustalenie sprawcy kradzieży z włamaniem do gabinetu lekarskiego. Ich działania przyniosły rezultat w postaci zatrzymania 41-letniego mieszkańca gminy.

Doświadczenie funkcjonariuszy oraz ich doskonała znajomość terenu pozwoliły na szybkie zidentyfikowanie podejrzanego. Kryminalni ustalili, że mężczyzna mógł być odpowiedzialny za dwukrotne włamanie i kradzież pieniędzy w gabinecie lekarskim. Straty oszacowano na sumę ponad trzy i pół tysiąca złotych.

Po zatrzymaniu 41-letni mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Niestety, skradzione pieniądze zdążył już wydać. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci obecnie sprawdzają, czy zatrzymany mężczyzna nie był zamieszany w podobne przestępstwa, które mogłyby rzucić światło na inne nierozwiązane sprawy w regionie. Wszyscy mieszkańcy powinni zwracać szczególną uwagę na zabezpieczenie swoich mienia i informować policję o podejrzanych działaniach w ich okolicy.


Źródło: KMP w Zielonej Górze