Ambasador Chin zakończył wizytę rozmowami w zielonogórskiej Palmiarni

W Palmiarni spotkali się przedstawiciele miasta i ambasador Chińskiej Republiki Ludowej — rozmowy miały rozruszać plany współpracy gospodarczej, naukowej i kulturalnej. Wizyta była zwieńczeniem pobytu delegacji w województwie lubuskim i otworzyła zaproszenia w obie strony. Dziennikarskie spojrzenie na słowa i gesty, które mogą przekuć się w realne projekty.
- Spotkanie w Palmiarni i główne ustalenia
 - Uczestnicy i sygnały na przyszłość z Zielonej Góry
 
Spotkanie w Palmiarni i główne ustalenia
W spotkaniu, które zakończyło wizytę ambasadora, wzięli udział gospodarze miasta oraz delegacja dyplomatyczna. Do rozmów doszło w zielonogórskiej Palmiarni w dniu 31 października. Ambasadorem był Lu Shan; ze strony miasta rozmowy prowadził prezydent Marcin Pabierowski.
“Nasze rozmowy z panem ambasadorem były kontynuacją prezentacji potencjału społecznego, kulturowego i gospodarczego Zielonej Góry – Ambasador Lu Shan wyraził zadowolenie z przekazanej mu wiedzy i wskazał na potencjalne obszary współpracy w przyszłości. Nie ograniczą się one tylko do sfery gospodarczej, ale obejmą także współpracę naukową i kulturalną. Pan ambasador z zadowoleniem przyjął moje zaproszenie na przyszłoroczne Winobranie oraz zaprosił nas na rewizytę w Warszawie w celu kontynuacji rozmów o podjęciu wspólnych, konkretnych działań. Budujemy przyszłość Zielonej Góry poszukując możliwości współpracy z poważnymi, globalnymi partnerami.”
— Marcin Pabierowski
Uczestnicy i sygnały na przyszłość z Zielonej Góry
Po stronie miasta w spotkaniu udział wzięli wiceprezydenci Paweł Tonder, Jarosław Flakowski i Marek Kamiński, a także przedstawiciele rady miejskiej: przewodniczący Adam Urbaniak, wiceprzewodnicząca Joanna Malon i radny Radosław Brodzik. Z ramienia parlamentu była obecna posłanka Katarzyna Osos, będąca członkinią polsko-chińskiego zespołu parlamentarnego.
Uczestnicy zamykali wizytę słowami o zamiarze kontynuowania dialogu — zaproszenie na przyszłoroczne Winobranie oraz propozycja rewizyty w Warszawie mają być pierwszymi krokami do konkretnych inicjatyw.
na podstawie: Urząd Miasta.
Autor: krystian

