Zielonogórzanin objął kierownictwo Polskiego Związku Tenisa Stołowego

Z Zielonej Góry na czoło krajowego tenisa stołowego — tak można podsumować wybór, który właśnie zapadł w PZTS. Nowy prezes zapowiada przestawienie akcentów z centrali na regiony i stawia konkretne sportowe cele. W grze jest budowa centralnego ośrodka i ambicje medalowe.
- Nowy prezes z Zielonej Góry
- Ambitne cele Polskiego Związku Tenisa Stołowego
- Finanse i partnerzy
Nowy prezes z Zielonej Góry
Do sterów Polskiego Związku Tenisa Stołowego został wybrany Sebastian Jagiełowicz, działacz dobrze znany z działalności w ZKS Drzonków. W mieście jest postrzegany jako osoba zaangażowana w rozwój sportu — wcześniej pełnił funkcję skarbnika w zarządzie PZTS i to doświadczenie podkreślał po wyborze.
“Cieszę się, bo tym wyborem została doceniona moja praca”
— Sebastian Jagiełowicz
Ambitne cele Polskiego Związku Tenisa Stołowego
Jagiełowicz mówi o przestawieniu uwagi związku na strukturę okręgową i o potrzebie stworzenia centralnego ośrodka szkoleniowego w Warszawie, który miałby uzupełniać istniejący ośrodek w Drzonkowie. W planach kadry są medale mistrzostw świata i olimpijskie; zespół ma już sukcesy w rywalizacji paralimpijskiej.
“Paralimpijski już mamy”
— Sebastian Jagiełowicz
Finanse i partnerzy
Nowe władze wskazują, że budżet związku w ostatnich latach się powiększył — według Jagiełowicza został potrojony — a głównym źródłem finansowania pozostaje Ministerstwo Sportu. Współpracę związek prowadzi z firmą Enea jako partnerem strategicznym, a rozgrywki superligi wspiera Lotto; poza tym PZTS ma kilku mniejszych sponsorów. Jagiełowicz zapowiada kontynuację sprawdzonych programów i usprawnianie tych obszarów, które wymagały więcej czasu.
na podstawie: Zielona Góra Urząd Miasta.
Ostatnie Artykuły

“Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT

Półmetek Volvo For Safety za nami – już niemal 62 tys. osób odwiedziło miasteczko bezpieczeństwa

Pidżamy i latarki wyruszą nocą do lasu. Sucha szykuje spacer z ogniskiem

Prawie 170 wydarzeń na lato. W Zielonej Górze rusza kultura pod gołym niebem

Leśna plantacja pod Zieloną Górą - policja zatrzymała trzech mężczyzn

W Zielonej Górze trawa ma urosnąć wyżej. Urząd ogranicza koszenie

Autobusy pojadą częściej do Ochli. MZK wzmacnia kursy na dzień smaków i książek

Żandarmeria Wojskowa świętowała w Żaganiu. Padły odznaczenia i podziękowania

Wakacyjne trasy pod lupą policji - jeden błąd może kosztować życie

Przyczepkę z Kargowej ukrył w lesie - 33-latek wpadł po kilku dniach

Aranżacja ogrodów - jak stworzyć wygodną przestrzeń do odpoczynku?

Kolejny etap prac w dawnym sanatorium w Trzebiechowie pokazał wyraźny postęp

Po 18 latach wraca wielki żużel. Inauguracja SEC na W69

Po 18 latach wraca wielki żużel. Inauguracja SEC na W69
Przydatne dane teleadresowe
- Sąd Rejonowy w Zielonej Górze - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Zielonej Górze - kontakt, delegatury, dotacje i pozwolenia
- WOSiR Drzonków - kontakt, godziny, rezerwacje i cennik
- Lubuska Wojewódzka Komenda OHP w Zielonej Górze - kontakt, oferta i jednostki
- Zielonogórskie Zakłady Usług Miejskich - kontakt, godziny, usługi
- Parafia Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze - kontakt, msze, sakramenty
