Aplikacja Gdzie się ukryć wskaże schrony - pomoc dla mieszkańców

Nowe narzędzie ma ułatwić szybkie znalezienie najbliższego miejsca schronienia — także dla osób z Zielonej Góry. Aplikacja korzysta z ustalonej lokalizacji użytkownika i prowadzi do punktów dostępnych w okolicy, działając zarówno w przeglądarce, jak i w formie aplikacji. Można z niej korzystać także offline, co ma znaczenie przy nagłych sytuacjach. To cyfrowe wsparcie ma zastąpić dotychczasową aplikację.
Aplikacja Gdzie się ukryć pokazuje, które obiekty w pobliżu są przeznaczone do schronienia i wyznacza trasę do wybranego punktu, bazując na lokalizacji telefonu. Twórcą systemu jest Biuro Informatyki i Łączności Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a nowa platforma ma zastąpić dotychczasowe rozwiązanie o nazwie Schrony. Dane użyte w aplikacji pochodzą ze zaktualizowanego zbioru, którego gromadzenie rozpoczęto w 2025 roku.
Dla mieszkańców oznacza to praktyczne ułatwienie — mapy i wskazówki będą dostępne bez konieczności stałego połączenia z internetem, a w przyszłości aplikacja ma trafić również do mObywatela. Informacje o sposobie korzystania udostępnia Komenda Główna PSP; w sytuacji alarmu narzędzie może przyspieszyć dotarcie do najbliższego bezpiecznego miejsca.
na podstawie: Urząd Miasta.
Ostatnie Artykuły

Czerwieńsk kręci kilometry i liczy na awans w rowerowej rywalizacji

Twórca implantów kręgosłupowych odebrał w Zielonej Górze złoty medal

ZOK po termomodernizacji wraca do domu - od maja na Festiwalowej 3

Majowy wieczór w parku miejskim połączy koncert i kino pod gołym niebem

Gwiazdy teatru i jazzu wypełnią Zieloną Górę podczas artystycznych spotkań

Z Łucka do szkolnego indeksu – uczeń III LO z Zielonej Góry w czołówce Polski

Zielonogórska drogówka ruszyła na ulice, sezon motocyklowy zaczyna się groźnie

Kargowa otwiera sezon rowerowy z trasami dla rodzin i walczących o kilometry

Kargowa szykuje sprzątanie świata z finałem przy ognisku

Bezpieczne gospodarstwo może przynieść nagrody i ocenę ekspertów

Barcikowice i Zatonie połączy nowa kładka nad Śląską Ochlą

Hala CRS zamieni się w laboratorium przyszłości Zielonej Góry

BMW stanęło na środku Ptasiej. Policjanci ruszyli z pomocą

