Wielkanoc na deptaku - warsztaty, muzyka i karuzela dla całej rodziny

FOT. Dom Kultury Zielona Góra
Centrum Zielonej Góry zapełni się świątecznymi kolorami i majstrowaniem przy pisaneczkach - na zielonogórskim deptaku pojawią się warsztaty, kiermasz i występy lokalnych zespołów. Portalzielonagora.pl zaprasza do wspólnego spędzenia czasu na powietrzu, wśród rzeżuchy, doniczek i lokalnych dźwięków. 😊
- Spotkania wielkanocne na zielonogórskim deptaku przyciągną sąsiadów i rodziny - sprawdź program
- Zrób własną doniczkę i obserwuj rzeżuchę rosnącą na twoim parapecie
- Posłuchaj lokalnych zespołów i poczuj rytm świątecznego deptaku
Spotkania wielkanocne na zielonogórskim deptaku przyciągną sąsiadów i rodziny - sprawdź program
- 26-29 marca (czwartek-niedziela) - 12:00 - 18:00 – kiermasz na zielonogórskim deptaku; w tych godzinach działa też karuzela dla dzieci - bezpłatna.
- 27 marca (piątek) - 13:00 – przedświąteczny poczęstunek: jajecznica z Ochotniczymi Hufcami Pracy w Zielonej Górze.
- 28 marca (sobota) - 14:00 - 18:00 – kraszankowa warsztatownia; ozdabianie doniczek i sianie rzeżuchy razem z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury; mini palemki wielkanocne z Flow Art Agnieszka Zalewska.
- 16:00 – występ Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. L. Figasa.
- 29 marca (niedziela) - 14:00 - 18:00 – kraszankowa warsztatownia z Regionalnym Centrum Animacji Kultury; tworzenie designerskich jajek i rozbawionych kurczaków z papieru.
- 16:00 – występ zespołu tanecznego “Maki” z MCKiE “Dom Harcerza”.
Karuzela dla dzieci jest bezpłatna - bezpłatna 😊
Zrób własną doniczkę i obserwuj rzeżuchę rosnącą na twoim parapecie
Największą frajdą dla dzieci będzie praktyczne majsterkowanie - każde dziecko będzie mogło ozdobić doniczkę, zasadzić rzeżuchę i zabrać ją do domu, żeby codziennie sprawdzać, jak zieleni się w oknie. Mini palemki z Flow Art Agnieszka Zalewska to propozycja dla tych, którzy lubią suszone kwiaty, wstążki i drobne dekoracje - gotowe palmy zabierzesz ze sobą jako świąteczny akcent. 🌱🎨
Posłuchaj lokalnych zespołów i poczuj rytm świątecznego deptaku
W programie nie zabraknie muzyki i tańca - Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. L. Figasa oraz zespół “Maki” pokażą fragmenty repertuaru, które ożywią popołudnia na deptaku. To okazja, by spotkać sąsiadów, zobaczyć lokalne talenty i poczuć wspólnotę w przedświątecznym klimacie. 🎶
Przyjdź na zielonogórski deptak w terminach powyżej i odkryj swoje ulubione stoisko, warsztat lub występ. Organizatorzy zapraszają całe rodziny - będzie kolorowo, lokalnie i ręcznie.
na podstawie: Zielonogórski Ośrodek Kultury.
Autor: krystian

