Książka za krew w Babimoście. Biblioteka włącza się w ważną akcję

Książka za krew w Babimoście. Biblioteka włącza się w ważną akcję

FOT. Gmina Babimost

Na parkingu przed biblioteką w Babimoście tego dnia wydarzy się coś więcej niż zwykły ruch i kilka minut postoju. W centrum będzie prosty gest, który może realnie uratować czyjeś życie. Do akcji krwiodawstwa dołącza biblioteka, a za oddaną krew czeka symboliczny prezent.

„Podziel się tym, co najcenniejsze – podaruj krew, podaruj życie!”

Akcja krwiodawstwa odbędzie się 12 maja w godzinach 9:00–12:00 na parkingu przed Biblioteką Publiczną im. Wiesława Sautera w Babimoście. Wydarzenie wpisuje się w Tydzień Bibliotek, więc obok książek pojawia się tu jeszcze jeden ważny motyw – bezinteresowna pomoc.

Każda osoba, która odda krew, otrzyma książkę. Organizatorzy podkreślają, że to połączenie nie jest przypadkowe: lektura ma zostać miłym znakiem wdzięczności, a sama krew pozostaje darem, którego niczym nie da się zastąpić.

na podstawie: UM Babimost.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Gmina Babimost). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.