Ruszyły konsultacje nad strategią regionu. Mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi

Ruszyły konsultacje nad strategią regionu. Mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi

W Czerwieńsku i całym Zielonogórsko-Nowosolskim Obszarze Funkcjonalnym zaczyna się ważny etap dla planów na najbliższe lata. Od 8 maja do 12 czerwca potrwa zbieranie uwag do aktualizacji strategii rozwoju, czyli dokumentu, który wyznacza kierunek dla inwestycji i działań samorządów. To moment, w którym głos mieszkańców może trafić do planu jeszcze przed jego ostatecznym przyjęciem.

Uwagi i opinie do projektu można składać pisemnie albo elektronicznie, zgodnie z zasadami opisanymi w obwieszczeniu. Dokument dotyczy aktualizacji Strategii Rozwoju Ponadregionalnego na lata 2021–2030, więc obejmuje sprawy wykraczające poza jedną gminę i porządkuje wspólne działania samorządów w regionie.

Dla mieszkańców to szansa, by zwrócić uwagę na potrzeby, które często wracają w rozmowach o codziennym życiu – od komunikacji po kierunki rozwoju usług i przestrzeni publicznej. Im więcej konkretnych uwag trafi do konsultacji, tym większa szansa, że strategia nie zostanie tylko na papierze, ale będzie odpowiadała na realne potrzeby tego obszaru.

na podstawie: Gmina Czerwieńsk.