25 lat Mumio — jubileuszowy przegląd w Zielonej Górze

Czuły, lekko przewrotny humor, aktorska precyzja i porcja scenicznego szaleństwa — tak po krótce można opisać Mumio. Trzech aktorów przypomni swoje najlepsze numery z ostatnich 25 lat i dorzuci kilka nowości. Warto wpaść sprawdzić, jak brzmi jubileuszowy przegląd na żywo!
Kiedy i gdzie będzie 25 lat Mumio (Zielona Góra)
1 lutego 2026 (niedziela), godz. 17:00
Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego
ul. Licealna 9, Zielona Góra
Bilety dostępne są m.in. na stronach KupBilecik i Biletyna — wyszukaj wydarzenie „Mumio Zielona Góra” na wybranej platformie. Cena biletu podawana jest przez sprzedawców biletów (sprawdź przed zakupem).
O Mumio i co zobaczysz
Mumio to teatr, kabaret, literacka i muzyczna improwizacja w jednym. Twórcy — Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński — wyrosli z repertuaru dramatycznego, a w 1998 r. zaprezentowali autorski projekt „Kabaret Mumio”. Od tamtej pory ich specyficzne podejście do ludzkich potknięć i niezręczności zdobyło publiczność w całej Polsce.
Na scenie usłyszymy i zobaczymy przekrojowo 25 najlepszych kawałków z 25 lat twórczości Mumio — fragmenty takich tytułów jak „Lutownica, ale nie pistoletowa, tylko taka kolba”, „Welcome Home Boys”, „Taki miks”, „Ktoś zapukał mi do buta” czy „Przybora na 102”. Pojawią się też elementy z projektów pobocznych: RadioWizja Mumio czy słynne „Fotosłysze” Jacka Borusińskiego. To będzie zarówno sentymentalny powrót, jak i świeże odsłony znanych numerów.
Dla kogo to wydarzenie?
- Dla tych, którzy cenią inteligentny, niebanalny humor i aktorski warsztat.
- Dla osób, które pamiętają Mumio z wcześniejszych lat i chcą zobaczyć jubileuszowy przekrój twórczości.
Chwila na scenie dla trzech aktorów — Jadzi, Darka i Jacka — gwarantuje, że będzie zabawnie, zaskakująco i momentami wzruszająco .
Ostatnie Artykuły

Wiadukt przy ul. Zjednoczenia ma już ostatnią warstwę. Zostały próby obciążeniowe

Miejska stołówka karmi setki osób. I daje im coś więcej

Kabotaż pod lupą w Zielonej Górze - kierowca stracił komplet punktów

Estima w Bibliotece Norwida - wieczór z wielogłosem i humorem

Centrum przy ul. Aliny jest już prawie gotowe. Rodziny zyskają oddech

Kamienne ślady wróciły do Parku Tysiąclecia. Z cmentarza ocalało trzydzieści fragmentów

Kolory, które uczą patrzeć - młodzi twórcy pokażą swoje obrazy

Lechia po awansie już na zakręcie kadry. W klubie ruszyły rozmowy

Szkolenie z ochrony ludności. Uczy reakcji w chwili kryzysu

Groźny wypadek na A18 był tylko ćwiczeniem. Służby działały pod presją

W centrum Zielonej Góry kamera nagrała kierowcę Audi na zakazanym manewrze

Szkoła Podstawowa nr 2 zgarnęła sportowy sezon Zielonej Góry

Nowa bieżnia w Drzonkowie nabiera kształtu. Dojdą światła i szatnie

Rodzinne pamiątki i pamięć o dawnym majątku wróciły do Kargowej
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze - kontakt, msze, sakramenty
- Delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Zielonej Górze - kontakt i zakres działania
- Nadleśnictwo Przytok w Zielonej Górze - kontakt, leśnictwa, drewno opałowe i edukacja leśna
- Punkt Zamiejscowy IPN w Zielonej Górze - kontakt, godziny, czytelnia
- Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze - kontakt, godziny i sprawy obywatelskie
- Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zielonej Górze - adopcja, wolontariat, kontakt
