Na placu przed Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Była to okazja do wręczenia nagród i odznaczenia funkcjonariuszy. W uroczystości wziął udział Janusz Kubicki - Prezydent Miasta Zielona Góra.
 
 
 
 
Święto Policji to czas podziękowania wszystkim Policjantkom oraz Policjantom za ich ciężką i odpowiedzialną służbę, za narażanie własnego życia i zdrowia dla ochrony innych, a także podziękowania pracownikom Policji za ich trud i wkład, który nierozerwalnie wiąże się ze służbą policyjną.
 
Uroczystość była także okazją do uhonorowania policjantów przez Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego. Podczas uroczystości Prezydent  w towarzystwie Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Jarosława Tchorowskiego wręczył policjantom wyróżnienia i medale jako wyraz uznania za osiągnięcia mające znaczenia dla miasta Zielona Góra.
 

Komendant  Miejski Policji mł. insp. Jarosław Tchorowski podziękował za współpracę samorządowcom i przedstawicielom innych służb oraz złożył najlepsze życzenia policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

 

W tym roku podczas obchodów Święta Policji w Zielonej Górze awans na wyższy stopień otrzymało 111 funkcjonariuszy, a 19 zielonogórskich Policjantów otrzymało medale i wyróżnienia od Prezydenta Miasta Zielonej Góry Janusza Kubickiego.