Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze mł.insp. Jarosław Tchorowski oraz Burmistrz Sulechowa Pan Ignacy Odważny podpisali wczoraj (19.07) Porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie obsługi oraz reakcji na zdarzenia ujawnione na obszarze objętym działaniem Monitoringu Miejskiego Miasta Sulechów.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze od wielu lat może poszczycić się znakomitą współpracą z samorządami Powiatu Zielonogórskiego. Władze miast i gmin rozumieją, ze bezpieczeństwo mieszkańców to wspólna sprawa i policjanci mogą liczyć na ich wsparcie.  Wsparcie nie tylko finansowe, ale również wspólne działania i projekty, a także dostosowywanie infrastruktury miejscowości dla potrzeb poprawy bezpieczeństwa.

 

Kolejnym przykładem dobrej praktyki we współpracy z samorządowcami jest Porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie obsługi oraz reakcji na zdarzenia ujawnione na obszarze objętym działaniem Monitoringu Miejskiego Miasta Sulechów podpisane wczoraj przez Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze mł.insp. Jarosława Tchorowskiego oraz Burmistrza Sulechowa Pana Ignacego Odważnego w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Panu Burmistrzowi towarzyszył Komendant Straży Miejskiej w Sulechowie Pan Krzysztof Sadowski.

 

Nowoczesny monitoring jest ważnym elementem dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, działającym zarówno prewencyjnie, jak i ułatwiającym identyfikowanie sprawców przestępstw i wykroczeń. Policja na całym świecie skutecznie wykorzystuje to narzędzie w swojej pracy, również sulechowscy policjanci będą mieli teraz możliwość wsparcia przez nowoczesne technologiczne rozwiązania. Na stanowisku Dyżurnego Komisariatu Policji w Sulechowie zostanie zainstalowany specjalny ekran umożliwiający policjantom wgląd w zapisy wszystkich zlokalizowanych w mieście kamer – niezależnie od operatora Monitoringu Miejskiego w Urzędzie Miejskim w Sulechowie.

 

Właśnie takie wspólne działania policji i samorządu pozwalają na skuteczne zapobieganie zakłóceniom ładu i porządku, łamaniu przepisów prawa oraz ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń.