UM Zielona Góra: Ekspansja Panattoni Europe w Zielonej Górze
Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zwiększa podaż powierzchni magazynowej w Zielonej Górze/ w Lubuskim. Deweloper zakupił grunty pod nowe inwestycje i zapowiada ekspansję Panattoni ParkZielona Góra do planowanych ponad 130 000 m kw. w ramach sześciu budynków. Obecnie zrealizowanych jest blisko 75 tys. m kw. a budowa kolejnych ponad 50 tys. ruszy jeszcze w I kwartale br.
Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. W Europie Środkowej firma jest obecna od 2005 roku realizując obiekty produkcyjne i magazynowe zarówno w ramach własnych parków, jak i inwestycji typu build-to-suit (BTS), budowanych na zamówienie indywidualnego klienta. Po sukcesie obecności na głównych rynkach magazynowych w Polsce Centralnej, w Wielkopolsce, na Górnym i Dolnym Śląsku oraz w Warszawie deweloper, jako jedyny dotąd w branży, docenił potencjał inwestycyjny mniejszych miejscowości ustanawiając rynki wschodzące. Jednym z nich stała się Zielona Góra, która jeszcze w tym roku będzie dysponować ok. 130 000 m kw. nowoczesnej powierzchni produkcyjno-magazynowej w ramach Panattoni Park Zielona Góra.
Panattoni Park Zielona Góra się powiększy. Deweloper zapowiedział ekspansję własnego centrum dystrybucyjne typu multi-tenant. Obecnie Panattoni Park Zielona Góra to 74 831 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej z widokiem na realizację kolejnych 50 000 m kw. - deweloper zakupił grunt pod rozbudowę centrum. Budowa Panattoni Park Zielona Góra zainicjonowana została pod koniec 2017 roku, a inwestycja szybko znalazła swoich odbiorców i to z różnych branż. Wśród nich znaleźli się m.in. producent elementów do wózków inwalidzkich (Reac Components), jak i operatorzy logistyczni (FIEGE i PEKAES, dla którego powstał specjalny cross-dock) czy lider w produkcji paneli drewnianych i wyrobów drewnopodobnych. Powierzchnię w parku, ok. 30 tys mkw, wynajęła również firma expondo Polska jeden z wiodących w Europie sklepów internetowych z urządzeniami dla profesjonalistów. Magazyn zajmuje 29 750 m kw. powierzchni, zaś część biurowo-socjalna z nowoczesną - bo szklaną elewacją - 2750 m kw.
Jak komentuje Dorota Jagodzińska, Managing Director, Panattoni Europe O sukcesie Zielonej Góry, a także realizowanego przez nas centrum dystrybucyjnego i tempie wynajęcia budynków, zadecydowało z pewnością położenie - zachód Polski i bezpośrednie sąsiedztwo z Niemcami, a także infrastruktura drogowa i trasa S3. Nie należy zapominać również o ogromnym potencjale, który niesie ze sobą obecność uczelni wyższych w mieście czy specjalnych stref ekonomicznych i parków przemysłowych na terenie samego województwa. To wszystko sprawia, że wiele zagranicznych firm, m.in. niemieckich, skandynawskich, holenderskich, ale i szwajcarskich, rozpatruje ten rynek jako docelowe miejsce swoich inwestycji, zwłaszcza dzięki bardzo dobrej współpracy z Urzędem Miasta”.
Panattoni Park Zielona Góra położony na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, objętym statusem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Lokalizacja w pobliżu linii kolejowej oraz drogi wojewódzkiej biegnącej w kierunku planowanego mostu na Odrze w Milsku, a także węzła drogowego Racula umożliwiającego połączenie z trasą S3, gwarantują sprawne połączenie lądowe z najważniejszymi rynkami zbytu w kraju oraz za granicą.
Województwo lubuskie, w tym Zielona Góra to dynamicznie rozwijająca się część kraju, która cieszy się zainteresowaniem wielu inwestorów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Potwierdzają to inwestycje Panattoni Europe zanim deweloper zdecydował się na budowę Panattoni Park Zielona Góra, zrealizował dwa obiekty produkcyjne w regionie: dla Faurecii w Gorzowie Wielkopolskim oraz dla Ideal Automotive w Zielonej Górze.
Urząd Miasta Zielona Góra,
zielona-gora.pl/PL/971/7219/Ekspansja_Panattoni_Europe_w_Zielonej_Gorze/
Ostatnie Artykuły

W Sulechowie młodzi szczypiorniści zagrali dla Klempela i historii kadry

Kargowska animatorka uhonorowana pośmiertnie na kongresie w Gorzowie

Młodzi aktorzy z Zielonej Góry rozgrzali scenę - poznaj laureatów Koszałka Opałka

Choroby płuc pod lupą. W Zielonej Górze wybrzmiało ważne przesłanie

Bryczka i tańce w Bełczu – DPS zamienił dzień w rodzinne święto

W Kargowej filmowy jubileusz trwał dwa dni. Publiczność dopisała do finału

W Babimoście wręczono nagrody Regionu Kozła. Padła też zmiana starosty

AGRO–TARG w Kalsku pokazał siłę lubuskiej wsi i rolnictwa

Decowa Manufaktura wśród najlepszych. Wyróżnienie za lokalny charakter

Uroczystości przy ratuszu przypomną o powrocie Zielonej Góry do Macierzy
![[PIŁKA NOŻNA] Lechia Zielona Góra – Karkonosze Jelenia Góra 4:0. 33. kolejka Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III)](/images/mecz/thumbnails/lechia-zielona-gora-karkonosze-jelenia-gora-23052026-40.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Lechia Zielona Góra – Karkonosze Jelenia Góra 4:0. 33. kolejka Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III)

Rekord piwnic i 200 lat musującego wina. Zielona Góra szykuje święto

Zielona Góra szykuje rowerowy rewanż. Każdy kilometr ma znaczenie

Sulechowska historia dostała nowy impuls. W Zamku wręczono honorowe członkostwa
Przydatne dane teleadresowe
- Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zielonej Górze - adopcja, wolontariat, kontakt
- Centrum Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze - kontakt, oferta, zapisy
- Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja - kontakt, awarie, e-BOK i cennik
- Urząd Miasta Zielona Góra - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim - Delegatura w Zielonej Górze: kontakt, godziny, sprawy
- Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli - bilety, godziny, wystawy i dojazd
