Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

W celu zwiększenia świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Przytoku włączył się w roku szkolnym 2018/2019 do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, organizowanej przez koalicję Partnerstwo dla Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka.

„Drugie śniadanie daje moc” to akcja promująca zasady zdrowego odżywiania i zwiększająca świadomość na temat roli posiłku w diecie dziecka. W związku z tym od października 2018 roku niewielka grupka uczniów Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Przytoku raz w miesiącu przygotowuje zdrowy posiłek dla wszystkich wychowanków i pracowników szkoły. Śniadanie bowiem to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Dla uczniów są to szczególne dni. Mają bowiem okazję do przygotowania wielkiej śniadaniowej uczty  - wyjątkowego śniadania! Śniadania, które ma dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.