Mobile Photo Trip jest cyklem spotkań mających na celu promocję fotografii mobilnej. Co miesiąc, od września do czerwca grupa 30‐40 fotografów odwiedza inne miasto, w którym wraz z gospodarzem, lokalnym fanem fotografii mobilnej odwiedzają interesujące miejsca, lokalne instytucje, spotykamy się z ciekawymi ludźmi, wymieniamy się spostrzeżeniami i uczymy się od siebie.
Efektem każdego spotkania są setki zdjęć, które można zobaczyć na portalu społecznościowym Instagram. Uczestników tripu po Zielonej Górze oprowadzać będzie Justyna Kandulska, nick na Instagramie @clostek, która pokaże uczestnikom spotkania najpiękniejsze i najciekawsze zakątki miasta.
W planach zwiedzania są m.in. Park Tysiąclecia, zielonogórski deptak, Stary Rynek z kamienicami oraz klimatyczne ulice. Zobaczymy nie tylko piękno architektury, ale również słynne w całej Polsce murale.
Honorowy patronat nad zielonogórskim spotkaniem objął Prezydent Miasta Zielona Góra, Janusz Kubicki.