Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Rynek aut używanych to także samochody powindykacyjne, które można kupić na specjalnych licytacjach lub w sprzedaży bezpośredniej z ustaloną ceną. W wielu przypadkach są to świeże roczniki w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, dostępne w bardzo korzystnej cenie – czy warto zdecydować się na tego typu pojazd i gdzie można go kupić?

Używane auta powindykacyjne – jakie modele można znaleźć?

Na rynek wtórny trafiają pojazdy używane z różnych źródeł, m.in. firm zajmujących się leasingiem, jak Arval. Samochody powindykacyjne, znajdujące się w ofercie marki, to okazja na zakup niemal nowego auta w świetnym stanie w cenie znacznie niższej, niż na standardowym rynku wtórnym. Oczywiście nie da się przewidzieć, jakie dokładnie modele zostaną udostępnione na aukcjach – można trafić na dowolny model o różnym standardzie i wyposażeniu. Licytacje są jednak przeprowadzane dosyć często i można z łatwością znaleźć wiele interesujących aut, które spełnią wymagania nie tylko pod kątem stanu technicznego, ale także wyglądu, wersji silnika czy wyposażenia.

W jakich cenach można znaleźć pojazdy powindykacyjne?

Ceny samochodów uzyskanych po windykacji są zazwyczaj sporo niższe, niż w przypadku standardowej sprzedaży. Nie da się ich dokładnie określić, ponieważ są zależne od danego modelu i jego indywidualnej wyceny, a także sposobu jego sprzedaży oraz firmy, która ją prowadzi. Zdarza się, że samochód jest wystawiony po konkretnej, ustalonej z góry cenie, często organizuje się także licytacje, na których można wywalczyć naprawdę korzystną ofertę, szczególnie, jeśli jest niewielu zainteresowanych. Ze względu na dużą ilość aukcji, wystarczy śledzić tę część rynku przez pewien czas, by znaleźć mało popularne licytacje, na których dostępne są zadbane auta używane w bardzo korzystnej cenie. Często zdarza się także, że osobie lub firmie wystawiającej dany pojazd zależy na szybkiej sprzedaży – wtedy można liczyć na najlepsze oferty.

Używane samochody w świetnym stanie

Na licytacjach można znaleźć modele nowe lub niemal nowe, z niewielkim przebiegiem i bardzo zadbane. Co ważne, przed sprzedażą jest dokładnie sprawdzany ich stan techniczny, kupujący zawsze więc wie, w jakiej kondycji jest dany pojazd. Jeśli tylko wymaga on jakichś napraw, jest podana na ten temat dokładna informacja, dzięki czemu można z łatwością sprawdzić, czy zakup będzie w takim przypadku opłacalny. Auta w najlepszym stanie zazwyczaj mają większą ilość chętnych, warto jednak śledzić aukcje na bieżąco.

Licytacje pojazdów powindykacyjnych

Najczęściej samochody tego typu są sprzedawane właśnie na licytacjach aut powindykacyjnych – dla kupującego jest to zazwyczaj najbardziej korzystna opcja, ceny wywoławcze zaczynają się bowiem od niskiego pułapu. Oczywiście im mniej zainteresowanych, tym lepiej – warto więc śledzić aktualne aukcje, by na bieżąco obserwować najbardziej interesujące modele aut. Ze względu na dużą ilość licytacji, można trafić nawet na sprzedaż bez innych zainteresowanych, co pozwoli na zyskanie bardzo dobrego auta w bardzo okazyjnej cenie.

Gdzie szukać tego typu aut?

Samochody powindykacyjne są najczęściej wystawiane przez banki, firmy windykacyjne lub ubezpieczycieli. Można szukać informacji o aukcjach na stronach tego typu instytucji i przedsiębiorstw, a także na serwisach motoryzacyjnych. Warto często przeglądać dostępne oferty, by móc wybierać wśród największych okazji, a przy tym znaleźć auto używane, odpowiadające pozostałym poza ceną wymaganiom. Większa aktywność to także szansa na znalezienie mniej popularnych aukcji, a więc także niższe ceny dostępnych modeli.

Samochody powindykacyjne – czy warto je kupić?