Policja Zielona Góra: Kolejni włamywacze zatrzymani
Policjanci kryminalni z Wydziału Kryminalnego KMP oraz Komisariatu II Policji zatrzymali dzisiaj rano dwóch młodych mężczyzn, którzy włamali się do kilku piwnic na zielonogórskich osiedlach mieszkaniowych. Ich łupem padły między innymi elektronarzędzia i rowery. Jeden z nich jest znany policjantom i był już skazywany za wcześniejsze kradzieże, drugi to kolejny nieletni w czasie ucieczki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Zielonej Górze wraz z kolegami z Komisariatu II Policji od kilku dni zajmowali się włamaniami do piwnic na osiedlach mieszkaniowych. Dzięki doskonałej znajomości środowiska przestępczego policjanci operacyjni z Wydziału Kryminalnego KMP w Zielonej Górze wytypowali mężczyznę, który mógł być sprawcą tych włamań. Dzisiaj wcześnie rano został on zatrzymany właśnie wracał do domu na kolejnym skradzionym rowerze. Po chwili przyjechał drugi młody mężczyzna na rowerze jak się okazało to 16-latek, który uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.
Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani. 16-letni zielonogórzanin, uciekinier z MOW usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i po przesłuchaniu został odwieziony do Policyjnej Izby Dziecka w Gorzowie Wlkp. Tam będzie czekał na konwój do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.
Drugi z mężczyzn - dobrze znany policjantom 39-letni zielonogórzanin - został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyzna był wcześniej wielokrotnie skazywany za przestępstwa przeciwko mieniu. Policjanci gromadzą materiał procesowy, z którym prokurator będzie mógł wystąpić do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 39-latka. Podczas przeszukania piwnicy należącej do zatrzymanego policjanci odnaleźli również elektronarzędzia skradzione podczas włamań do piwnic.
W trakcie dzisiejszych porannych działań policjanci dotarli także do jednej z osób, która kupiła wcześniej skradziony rower. Rower został już zwrócony właścicielowi, a nabywca skradzionej rzeczy usłyszy zarzut paserstwa.
Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Za paserstwo natomiast grozi do od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Ładowanie odtwarzacza…
Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze,
zgora.lubuska.policja.gov.pl/
zgora.lubuska.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/33021,Kolejni-wlamywacze-zatrzymani.html
Ostatnie Artykuły

Policyjne święto przed komendą. Awanse, odznaczenia i wyróżnienia

Od błota do leśnej szkoły. Fundacja z Zielonej Góry poszerza działalność

Wielkie ściganie wraca na W69. Zielonogórski debiut SEC

Wieża runęła w niedzielne popołudnie. Katastrofa konkatedry św. Jadwigi

Rodzinny seans pod gwiazdami. „Beethoven” na ekranie w Czerwieńsku

Nowa trasa w Zielonej Górze nabiera kształtu. Droga prowadzi ku torom

Drogi, transport i dożynki. Samorządowcy rozmawiali o Kargowej

Oferta pracy za granicą może skończyć się tragedią. Policja ostrzega

Wakacje z dzieckiem bez chwili nieuwagi. Policja ostrzega

Nowa obwodnica Kostrzyna ominie miasto i przejdzie mostem przez Wartę

Zielonogórscy seniorzy mogą opowiedzieć o cyfrowych barierach

Zielona Góra wykręciła 626 tysięcy kilometrów i znów jest na podium

Właściciele psów poznali harmonogram szczepień przeciwko wściekliźnie

Większość dostała się do wybranych klas. Dla 317 uczniów zaczyna się drugi etap
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Zielonej Górze - kontakt, godziny, usługi
- ZUS Oddział w Zielonej Górze - kontakt, godziny, rejestracja i świadczenia
- Sąd Okręgowy w Zielonej Górze - kontakt, wydziały, godziny i e-wokanda
- Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji Dom Harcerza im. Janusza Korczaka w Zielonej Górze - kontakt, zajęcia, dojazd
- Nadzór Wodny w Zielonej Górze - kontakt, kompetencje i sprawy wodnoprawne
- Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Zielonej Górze - kontakt, godziny, zadania
