Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Wypożyczalnia samochodów - opłaca się?

Coraz to więcej osób zaczyna podróżować do oddalonych miejsc nawet o kilkaset kilometrów. Nie ważne czy są to przedsiębiorcy czy turyści, zdecydowanie przyda im się własny transport na miejscu po przylocie. Nic więc dziwnego, że wypożyczalnie samochodów cieszą się coraz to większą popularnością wśród klientów indywidualnych, ale nie tylko! Dla kogo więc opłaca się wypożyczyć samochód?

Pierwszą grupą zdecydowanie są turyści, którzy potrzebują być mobilni w miejscu, do którego przyjechali. Często ich własny samochód nie jest w stanie przejechać tylu kilometrów. Najkorzystniejszą wtedy opcją jest podróż samolotem oraz wypożyczenie auta na miejscu. Dzięki temu oszczędzamy dużo czasu, jesteśmy o wiele bardziej mobilni niż gdybyśmy korzystali z komunikacji miejskiej. Możemy więc bez problemu zwiedzić nowe miejsca, zatrzymać się przy urokliwym widoku czy przyjechać do ciekawej restauracji, która ma całkiem niezłe opinie. Z wypożyczonym samochodem tak naprawdę rozszerza nam się wachlarz możliwości.

Drugą również ważną grupą są klienci biznesowi. Wypożyczenie samochodów może być u nich bardzo na rękę. Dlaczego? Jeśli ich pracownicy muszą być w ciągłym ruchu po mieście, a nie mają oni samochodu, idealnym pomysłem będzie wypożyczenie dla nich auta. Wiąże się to z o wiele mniejszą zapłatą niż kupienie kilku nowych samochodów. Dodatkowo wypożyczalnie zazwyczaj oferują również dostawczaki czy inne samochody, które zdecydowanie będą pełnić swoją funkcję.

Ostatnią grupą są osoby, które przez wypadek na drodze straciły dostęp do własnego samochodu. Jeśli więc nasz samochód jest w naprawie możemy bez problemu skorzystać z wypożyczalni samochodów Kraków. Dodatkowym rozwiązaniem jest również skorzystanie z samochodu zastępczego z oc sprawcy allianz. Warto jednak pamiętać, że wypożyczalnie nie mają nic wspólnego z firmami ubezpieczeniowymi.

Jednak nie ważne jakimi klientami jesteśmy, warunki korzystania z takiego samochodu oraz jego koszty są zazwyczaj uniwersalne. Poniżej przedstawimy Ci najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę!

Kaucja

Jest to jedna z rzeczy, na które większość klientów nie zwraca uwagi. Najczęściej wypożyczalnie samochodów pobierają ją w formie zablokowania danej kwoty na naszej karcie płatniczej. Dlatego więc osoby wyjeżdżające na wakacje powinny mieć to na uwadze, że nawet kilka tysięcy złotych może być po prostu niedostępne na ich koncie bankowym.

Dodatkowe opłaty

Wypożyczenie samochodu wiąże się również z dodatkowymi opłatami. Często już przy wyborze auta możemy zaznaczyć jakie wyposażenie chcemy, a jakie nie. Warto więc zastanowić się czy na pewno potrzebujemy GPS, foteliki dziecięce czy inne dodatkowe wyposażenie. Jeśli chcemy naprawdę zaoszczędzić, możemy wybrać kompaktowe auto bez specjalnego wyposażenia. Z pewnością spełni swoją rolę, jednak nie powinniśmy oczekiwać od takiego samochodu więcej.

Wiek kierowcy

Warto pamiętać (szczególnie w wypożyczalniach zagranicznych), że wypożyczając auto przed 25 rokiem życia możemy liczyć się z dodatkowymi opłatami. Takie firmy wymagają stażu w prowadzeniu auta, dlatego jeśli dopiero co odebrałeś swój plastik, możesz spodziewać się problemów z wypożyczeniem auta.

Limit kilometrów

Kolejna ważna kwestia, która może sprawić, że zapłacisz dużo więcej niż powinieneś! Jeśli w umowie masz zawarty limit kilometrów, to lepiej się go trzymaj. Jeśli go przekroczysz, będziesz obciążony za każdy kolejny kilometr!