Policja Zielona Góra: Działania Trzeźwość”
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego, podobnie jak koledzy w całym województwie, prowadzą dzisiaj od rana działania Trzeźwość”. Policyjne kontrole przez cały dzień będą w różnych miejscach w mieście i na drogach powiatu.
Działania Trzeźwość”, czy Trzeźwy Kierowca” już na stałe wpisały się w kalendarz akcji prowadzonych regularnie przez zielonogórską drogówkę. Obecne już od kilkunastu lat na drogach całego powiatu, również teraz w czasie pandemii prowadzone są z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Mimo początkowej niechęci kierujących w miarę upływu lat spotykają się z coraz większą aprobatą społeczną, ponieważ dają wymierne efekty powodują eliminowanie z dróg kierujących po alkoholu. Coraz mniej osób decyduje się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Mieszkańcy Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego mają świadomość tych kontroli i wiedzą, że policjanci także w ten sposób dbają o ich bezpieczeństwo.
Wprawdzie w porównaniu z wynikami w przeszłości, wyraźnie widać iż efektem tych długofalowych działań jest m.in. to, że policjanci zatrzymują mniej pijanych kierowców, ale niestety wciąż kierujący pod wpływem alkoholu - i coraz częściej pod wpływem narkotyków są zatrzymywani przez policyjne patrole. Wprawdzie zdarza się tak, że podczas działań nie zostaje zatrzymany żaden nietrzeźwy ale nie dzisiaj. Tuż po godzinie 7.00 na ul.Wrocławskiej zatrzymany został kierujący busem, który miał w organizmie ponad promil alkoholu.
Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze,
zgora.lubuska.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/36246,Dzialania-Trzezwosc.html
Ostatnie Artykuły

Dziadkowie mają obowiązek kontaktu z wnukami. Prawo zaskakuje też przy opiece

Po służbie zauważył kradzież w sklepie - złodziej nie wyszedł z łupem

Trzecia edycja konkursu na polskie pamiątki ruszyła. Czas na zgłoszenia

Czterdziestu młodych sportowców dostało stypendia. To pierwszy taki nabór w mieście

Na Dzikiej Ochli znów złamano zakaz kąpieli - policja wystawiła mandaty

Sanepid i woda pod lupą. Starosta z Zielonej Góry na rozmowach w Gorzowie

Zielona Góra stawia na drogi i zdrowie. Prezydent dostał wotum zaufania

Nabór wystawców ruszył. W Kargowej czeka polsko-niemieckie święto tradycji

W Sulechowie zniknął ponad kilometr linii - 25-latek usłyszał zarzuty

Kierowców czeka objazd na Poznańskiej. Jeden kierunek i nowe utrudnienia

Dwa kilometry brakujących tras. W Zielonej Górze rusza duża inwestycja

Dzielnicowy po służbie zatrzymał kierowcę z sądowym zakazem jazdy

Przy amfiteatrze szykuje się korekta planu. Ruszają konsultacje

GUS rusza z badaniem gospodarstw. Rolnicy mogą dostać telefon albo wizytę ankietera
Przydatne dane teleadresowe
- Branżowe Centrum Umiejętności nr 2 Budownictwo Wodne i Melioracje Wodne w Zielonej Górze - szkolenia, zapisy, kontakt
- Powiatowy Urząd Pracy w Zielonej Górze - kontakt, rejestracja, godziny i filie
- WORD Zielona Góra - egzaminy, zapisy, cennik i kursy
- Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Zielonej Górze - kontakt, delegatury, dotacje i pozwolenia
- Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Zielonej Górze - kontakt i lokalizacja
- Okręgowy Urząd Miar w Szczecinie - Wydział Zamiejscowy w Zielonej Górze - kontakt, godziny, wzorcowanie
