Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Zielona Góra – nowe mieszkania na sprzedaż

Miasto położone w zachodniej części Polski jest znakomitym miejscem do życia. Zielona Góra daje wiele możliwości rozwoju i spędzania wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody. Stopa bezrobocia w stolicy województwa lubuskiego kształtuje się na dość niskim poziomie. Nic więc dziwnego, że w Zielonej Górze powstaje coraz większa liczba nowych inwestycji mieszkaniowych. Podpowiadamy, jakie mieszkania cieszą się największą popularnością.

Rynek nieruchomości w Zielonej Górze

W popularnym mieście Polski znajduje się Uniwersytet Zielonogórski, Filharmonia Narodowa, kina, galerie i teatry. Nie brakuje tu wydarzeń kulturalnych oraz sportowych. Z tego względu Zielona Góra jest miejscem przyjaznym studentom i osobom aktywnym zawodowo. Doskonale rozwinięta sieć żłobków czy przedszkoli sprawia, że stolica województwa lubuskiego cieszy się także dużym zainteresowaniem wśród młodych rodzin z dziećmi.

Rynek nieruchomości w Zielonej Górze bardzo dynamicznie się rozwija, a popyt na mieszkania w tym mieście nie słabnie. Inwestowanie w nowe lokale mieszkalne staje się coraz bardziej opłacalne. Można je kupić w atrakcyjnej cenie, a następnie wynająć lub sprzedać z wysokim zyskiem. Średnia cena najmu wynosi 1400 zł, a przeciętna wartość nieruchomości w stolicy woj. Lubuskiego to 337 797 złotych.

Ile kosztuje mieszkanie w Zielonej Górze?

Nowe mieszkania Zielona Góra to fraza, która zyskuje w wynikach wyszukiwania. Oferta deweloperów jest na tyle bogata, że z pewnością każdy znajdzie tu swoje wymarzone M. Niektóre zielonogórskie nieruchomościzostały wybudowane w bliskiej odległości od tętniącego życiem centrum miasta - są doskonale skomunikowane także z pozostałymi częściami Zielonej Góry. Mieszkańcy nowoczesnych osiedli mogą korzystać z dogodnych połączeń autobusowych i rozwiniętej sieci komunikacji miejskiej. Oprócz tego mają dostęp do wielu udogodnień, m.in. parkingu podziemnego, dużych balkonów lub tarasów, komórek lokatorskich. Część nieruchomości położona jest nieco na uboczu, ale za to pośród terenów zielonych.

Najczęściej kupowane są mieszkania 2-pokojowe o powierzchni do 50 m kw. Takie lokale mieszkalne chętnie wybierają single lub młode rodziny z dziećmi. Zazwyczaj są to osoby, które poszukują swojego pierwszego lokum. Większe rodziny najczęściej decydują się na lokale 3-pokojowe w przedziale 55-60 metrów kwadratowych. Na zielonogórskim rynku nieruchomości znajdują się mieszkania o zróżnicowanym metrażu – od 26 do 122 m kw.

Szacowana cena za metr kwadratowy mieszkania w Zielonej Górze wynosi 4 842 zł. W lutym br. liczba dostępnych ofert wzrosła o 2,49%, w porównaniu z miesiącem poprzednim. Do najdroższych ulic w Zielonej Górze należy Łężyca-Geologów, Łężyca-Urbanistów oraz Łężyca-Ceglana. Za mieszkanie w tej części miasta zapłacimy od 5 353 zł do 5 215 złotych/ m kw. Spośród najtańszych ulic warto wymienić Świebodzińską, Jana Zamoyskiego i Zygmunta Krasińskiego. Lokale mieszkalne w tym miejscu kosztują od 3 704 zł do 2 824 zł za metr kwadratowy. Zakup mieszkania w Zielonej Górze jest dobrą lokatą posiadanego kapitału, która może nam przynieść nawet kilkuprocentowy zysk w skali roku.