Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

paczka UK

Szacunki jasno mówią, że ponad 20 milionów Polaków mieszka poza granicami naszego kraju. Naprawdę sporo, gdyż około 500 000 z nich przebywa na terenie Wielkiej Brytanii. Tak wielka społeczność polska sprawia, że ilość wysyłanych paczek do Anglii, jest całkiem niemała. Jak nadać paczkę do UK?

Dlaczego warto postawić na zaufanego brokera kurierskiego?

Nie ma co się oszukiwać, kurier to najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy interesują nas przesyłki międzynarodowe. Wiele osób w dalszym ciągu stawia na klasyczną pocztę, jednak propozycja ta nie jest zbyt korzystna. Dlaczego? Przede wszystkim za sprawą ogromnych cen oraz czasu dostarczenia paczki, który w większości wypadków jest naprawdę długi. Innym rozwiązaniem są prywatni przewoźnicy, jednak w tym przypadku jest jeszcze gorzej. Nie spotkamy się tutaj z konkretnym cennikiem, a wysyłka paczki do UK będzie kosztowała tyle, ile wymyśli dany kierowca. Wszyscy chcemy unikać takich sytuacji, dlatego znacznie lepiej postawić na brokera kurierskiego, takiego jak https://allekurier.pl. Oferuje nam on zarówno wysyłkę paczek krajowych, jak i zagranicznych. Strona internetowa, jaką dysponuje AlleKurier, jest intuicyjna oraz prosta w obsłudze, dlatego nawet osoby niezbyt zaawansowane technologicznie poradzą sobie z jej obsługą. Nadawanie przesyłek odbywa się bardzo sprawnie, a ceny w porównaniu do dostępnych firm kurierskich są niezwykle konkurencyjne. Nie możemy również nie wspomnieć o tym, że pomimo Brexitu w dalszym ciągu AlleKurier pozwala nam na wysyłkę paczek do UK.

Ile kosztuje wysłanie paczki do UK?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest zbyt prosta. Dlaczego? Oczywiście dlatego, że koszt transportu danej przesyłki na Wyspy Brytyjskie zależny jest od wielu aspektów. Wraz ze wzrostem wagi oraz wielkości paczki, cena za jej dostarczenie także będzie rosnąć. Nie możemy również nie wspomnieć o sposobie, jakim zdecydujemy się wysłać daną przesyłkę. Znacznie tańszym rozwiązaniem jest postawienie na wysyłkę w tradycyjny sposób, czyli trasę, która zostanie zrealizowana drogą lądową. W przypadku, gdy zdecydujemy się na priorytet, paczka będzie musiała zostać wysłana samolotem, co znacznie zwiększy całkowity koszt. Na tym jednak nie koniec, niektóre osoby decydują się postawić na ubezpieczenie swojej przesyłki. Rozwiązanie to jest bezpieczne, jednak wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Jak zmniejszyć koszt wysyłki?

Odległość między Polską a Anglią jest naprawdę duża, dlatego spora część osób uważa, że wysyłka paczki między tymi krajami, jest naprawdę droga. Rzeczywistość jest nieco inna, a kilka rozwiązań pozwala nam znacznie zmniejszyć ostateczne koszta. O czym mowa? Najważniejsze jest to, aby zdecydować się na niezwykle ekonomiczne opakowanie. Wiele ludzi zwraca uwagę tylko i wyłącznie na wagę, jednak jej zmniejszenie prawie zawsze nie jest możliwe. W związku z tym bardzo ważne jest to, aby starać się pomieścić wszystko w małej paczce, dzięki czemu cena za wysyłkę nie będzie zbyt duża. Drugim aspektem jest rozważenie zrezygnowania z ubezpieczenia przesyłki. W przypadku, gdy nie wysyłamy drogocennych przedmiotów, rozwiązanie to okazuje się po prostu zbędne i tylko zwiększa cenę wysyłki.