Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

W internetowych konsultacjach zielonogórzanie zdecydowali o wyglądzie terenu przy ul. Kąpielowej na Jędrzychowie. Zagłosowało 384 osoby.

 
 

 

 

 

Konsultacje trwały od 30 lipca do 15 sierpnia. Do wyboru były trzy projekty. Najwięcej osób – 220, poparło koncepcję numer 3.W tym projekcie znalazło się duże boisko do gry w piłkę nożną o wymiarach 26 x 42 m. Nawierzchnią boiska będzie sztuczna trawa na macie elastycznej. Obok umieszczone zostaną dwa boiska do streetball’u o nawierzchni poliuretanowej. Na plac zabaw będzie przeznaczona spora powierzchnia, na której znajdzie się miejsce na wiele atrakcji dla najmłodszych (również do wyboru przez mieszkańców).

 

Strefa chilloutu ma zawierać ścieżkę sprawnościową street workout.

 

Zielonogórzanie wybierali też elementy małej architektury, które powinny zostać ujęte w projekcie Strefa Relaksu. Najwięcej osób wskazało w ankiecie hamaki – 171, leżaki parkowe wybrało 160, parasole plażowe pod strzechą 109. 92 osoby nie odpowiedziały na to pytanie.

 

Zapytaliśmy też o inne elementy wyposażenia nowego obiektu rekreacyjnego.

 

Wyniki:

 

Elementy małej architektury, które powinny zostać ujęte w projekcie - PLAC ZABAW

 

* tablica do rysowania – 60 głosów

* karuzela tarczowa – 129

*zestaw zabawkowy: domek i piaskownica – 124

*piramida linowa – 252

*zestaw wspinaczkowy – 223

*brak odpowiedzi – 66

 

 

Elementy małej architektury, które powinny zostać ujęte w projekcie - GRY STOLIKOWE:

 

*stoły do gry w szachy – 59

*stół do pinponga – 298

* brak odpowiedzi – 60

 

Elementy małej architektury, które powinny zostać ujęte w projekcie - SPORTY I AKTYWNOŚCI ULICZNE:

 

*ścianki do graffiti – 103

*boisko do gry w streetball – 221

*tor rolkowy – 175

*ścinka wspinaczkowa street workout -  221

* brak odpowiedzi – 55

 

Elementy małej architektury, które powinny zostać ujęte w projekcie – DODATKOWE

 

*ogrodzenie terenu z furtkami – 307

* brak odpowiedzi - 77

 

Przypomnijmy. Konsultacje na Jędrzychowie, przy ul. Kąpielowej to była konieczność. W ramach Budżetu Obywatelskiego ma tam powstać obiekt sportowo-rekreacyjny. Od wielu miesięcy trwa tam jednak konflikt pomiędzy mieszkańcami, którzy nie mogli porozumieć się, co do jego ostatecznej wersji.

 

Konsultacje koordynowali radni Filip Czeszyk, Tomasz Sroczyński i Wiesław Kuchta (wszyscy Zielona Razem).

 

- Bardzo dziękuję wszystkim zielonogórzanom za tak liczny udział w głosowaniu – mówi Filip Czeszyk. – Cieszę się, że najwięcej głosów zebrał mój ulubiony projekt. Dzięki tym konsultacjom będziemy mogli zdecydować o wyglądzie terenu przy ulicy Kąpielowej.

 

Tomasz Sroczyński uważa, że zwyciężył kompromisowy projekt, który pogodzi zwaśnionych mieszkańców. – Na boisku zagrają koszykarze i piłkarze i nie będą sobie wzajemnie przeszkadzać. Doskonałym uzupełnieniem inwestycji będzie plac zabaw.

 

Wiesław Kuchta dodaje: - Dobrze, że zielonogórzanie sami i to szczegółowo zdecydowali o wyglądzie terenu rekreacyjnego na Jędrzychowie. Mam nadzieję, że to kończy wszystkie spory wokół tego tematu.

 

- Po wyborze mieszkańców mamy wiedzę jakich elementów zagospodarowania przestrzennego oczekują mieszkańcy - podsumowuje Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie. – Przystępujemy do opracowywania dokumentacji technicznej projektu.