Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Prosimy wszystkich kierujących o ostrożność na drogach, przestrzeganie przepisów drogowych, respektowanie sygnalizacji świetlnej i dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków atmosferycznych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego z nas: kierowcy, rowerzysty, motocyklisty czy pieszego!

 

Warunki na drogach są zmienne i przez to mogą być trudne dla wielu kierujących, dlatego bądźmy ostrożni, jedźmy wolniej i dostosujmy prędkość do sytuacji na drodze. Nie zapominajmy, że jezdnia po deszczu może być śliska, a ostre słońce może oślepiać, znacznie ograniczać widoczność i powodować dekoncentrację. Przed nami trudny czas, okres jesienno – zimowy, gdzie wcześnie zapada zmierzch, a pogoda jest zmienna, dlatego już teraz przygotujmy się na ten trudny okres.

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego codziennie otrzymują zgłoszenia o zdarzeniach drogowych. Najczęściej są to kolizje, ale niestety dochodzi także do wypadków drogowych, w których ranni zostają jego uczestnicy. Przyczyny tych zdarzeń są różne. Czasem jest to nadmierna prędkość, czasem chwilowa dekoncentracja, a czasami ignorowanie przepisów ruchu drogowego przez kierujących.

Wczoraj do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło na ulicy Odrzańskiej w Łężycy. Kierujący motocyklem młody mężczyzna zderzył się z kierującym Renault Clio. W wyniku tego zdarzenia motocyklista z obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala, a droga była zablokowana przez kilka godzin. Wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności zajęli się policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce i rozmawiali ze świadkami zdarzenia.

W związku ze zbliżającym się trudnym czasem jesienno zimowym, bardzo prosimy wszystkich kierujących o odpowiednie przygotowanie się do poruszania po drogach w tym czasie. Prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących zmiennych warunków atmosferycznych. Szczególną ostrożność zachowajmy w rejonach przejść dla pieszych, a jeśli z jakiegoś względu mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu. Pamiętajmy również o tym aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, szczególnie w godzinach szczytu nie starajmy się za wszelką cenę wyprzedzać kolejnych aut, bo w ten sposób możemy zaoszczędzić zaledwie kilka sekund, a poprzez gwałtowne manewry stwarzamy niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale także  innych.