W piątek (24.06) urząd miasta i nowe Stowarzyszenie Oczywiście Zielona Góra! zapraszają na akcję Rozkręcamy wakacje.
   
 
 
 
 
Jako pierwsi o 18.00 z Placu Bohaterów w I Rajd Rowerowy Przedszkolaków wyruszą maluchy. Przedszkolaki wyścig rozpoczną o 18.00 na Placu Bohaterów, a do mety zlokalizowanej na placu przy Filharmonii dotrą ok. 18.30. Uczniowie i pozostali uczestnicy wystartują o 18.30, zakończą rywalizację ok. 19.30 w Ogrodzie Botanicznym. Uczestnicy mogą liczyć na pamiątkowe dyplomy. Dzieciaki „nabiją” kilometry dla Zielonej Góry, która walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Co ważne, przedszkolaki będą poruszać się pod opieką rodziców i mogą pojechać zarówno na dwóch, jak i na rowerowych czterech kółkach. Cała trasa będzie zabezpieczona przez policję.

Na wydarzenie zaprosiło dzisiaj (21.06), nowe Stowarzyszenie w skład którego weszli: Dorota Konopacka, dyrektorka Zespołu Edukacyjnego Nr 3, Krystian Pawelec, dyrektor SP Nr 6 (wkrótce Zespołu Edukacyjnego nr 11 – red). Iwona Aniszkiewicz-Stankowiak, dyrektorka Miejskiego Przedszkola nr 21 i nieobecni podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami Anna Skrzypczak-Mamet, dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 18 im „Czekoladowe Przedszkole” i Tomasz Chmielarczyk, dyrektor Zespołu Edukacyjnego Nr 2.

- Stowarzyszenie Oczywiście Zielona Góra powstało z inicjatywy dyrektorów zielonogórskich placówek oświatowych – mówiła Iwona Aniszkiewicz-Stankowiak, dyrektorka Miejskiego Przedszkola nr 21. – Chcemy działać na rzecz zielonogórskiej oświaty, angażować w różne akcje na rzecz miasta, nie tylko dyrektorów, ale i rodziców, uczniów i przedszkolaków. Jesteśmy nie tylko dyrektorami, ale przede wszystkim mieszkańcami Zielonej Góry – podkreślała I. Aniszkiewicz-Stankowiak. – Rozkręcamy wakacje. Niech będą kolorowe, i przede wszystkim aktywne, zarówno dla dzieci szkolnych, jak i przedszkolnych. Wierzę w to, że nasze przedszkolaki pokonają krótką trasę. Mam też nadzieję, że Zielona Góra wygra rywalizację – zaznaczyła pani  dyrektor.

Krystian Pawelec dodawał: - Chcemy dbać o uczniów, ale i pamiętać o nauczycielach i rodzicach. Chodzi nam o ich rozwój i relaks. Spotkaliśmy się tu jednak z powodu rozpoczęcia wakacji i lata. W piątek, 24 czerwca kończy się rok szkolny, stąd nasza inicjatywa rajdu rowerowego. Chcemy pomóc Zielonej Górze wywalczyć tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

 

Organizatorzy proszą rodziców o ściągniecie aplikacji „Aktywne Miasta” dla swoich dzieci. Przypomnieli, że najlepsi zawodnicy dostaną vouchery o wartości 1000 zł, 700 i 500 zł, a najlepsze jednostki oświatowe bon na sprzęt sportowy o wartości 10 tys. zł (I miejsce), 5 tys. (drugie miejsce) i 3 tys. zł (trzecie miejsce). Można zdobyć też Puchar Prezydenta Zielona Góra, a najlepsze grupy rowerowe zdobędą wejściówki na mecz żużlowy Stelmetu Falubazu. Rowerzyści dostaną też medale.

Stowarzyszenie Oczywiście Zielona Góra zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli z zielonogórskich jednostek oświatowych. Wszyscy, którzy ukończą trasę otrzymają medale. W planach są też krótkie koncerty. Stowarzyszenie szykuje kolejne inicjatywy. W środę (22.06), o godz. 10.00, w Domu Harcerza zaplanowano konkurs piosenki o Zielonej Górze. Na początku października odbędzie się marsz z kijkami, zakończony wielką imprezą.