Niezwykła przyroda, lasy, tereny zielone i piękne widoki - z tego właśnie słynie Zielona Góra! Coraz częściej podróżujemy po małej ojczyźnie i odkrywamy jej piękno. Jednocześnie rośnie nasza świadomość ekologiczna, wrażliwość na zagrożenia wynikające ze zmian klimatu oraz zanieczyszczenia środowiska. Zwracamy uwagę na to jak zmienia się przyroda wokół nas. Wobec urokliwych miejsc nie możemy przejść obojętnie, chcemy zatrzymać w kadrze najpiękniejsze widoki, niezwykłe kolory, zmieniający się krajobraz. Wyciągamy wiec aparat lub smartfon i uwieczniamy je na zdjęciach. Jeśli masz takie fotografie w swoich archiwach, podziel się nimi i weź udział w konkursie „Przyroda Zielonej Góry” organizowanym przez Prezydenta Miasta Zielona Góra.
 

Zasady konkursu są proste. Po pierwsze: na zgłoszenia czekamy do 17 października 2022 r. Po drugie: każda osoba może do konkursu zgłosić maksymalnie dwa zdjęcia. Po trzecie: w konkursie nie obowiązują żadne granice wiekowe. Poszukujemy ciekawych i niezwykłych ujęć zielonogórskiej przyrody.

 

W konkursie przewidziano dwie nagrody główne oraz wyróżnienia.

 

I jeszcze jedna ważna rzecz: zdjęcia należy opisać imieniem, nazwiskiem i  wiekiem autora oraz dołączyć do nich formularz zgłoszeniowy. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do przesłania zgody swojego opiekuna prawnego na udział w konkursie.

 

Wszystkie niezbędne informacje zawarte są w regulaminie konkursu.

 

Zapraszamy do udziału i z niecierpliwością czekamy na Wasze prace!

Załączniki