W poniedziałek (4 września) początek roku szkolnego, a przed nami ostatni wakacyjny weekend. Policjanci ruchu drogowego już od dzisiaj na drogach naszego powiatu będą szczególnie dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać w tym czasie na wypoczynek lub będą wracać po wakacjach do swoich domów. Wyruszając w drogę pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie!

Ostatni wakacyjny weekend z pewnością skusi wiele osób do wyjazdów nad morze, jeziora czy w góry. Wiele osób w ten weekend będzie także wracać ze swoich wakacyjnych podróży, dlatego zbliżające się 3 dni będą czasem zwiększonej pracy dla wszystkich zielonogórskich policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno w mieście jak i na drogach całego powiatu. Większej liczby policyjnych patroli kierujący mogą się spodziewać szczególnie na drogach krajowych nr 32 w kierunku Krosna Odrzańskiego i Sulechowa, nr 27 w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego oraz oczywiście na trasie S3 prowadzącej z północy na południe kraju, gdzie w tym czasie spodziewane jest największe natężenie ruchu. Na tych drogach pojawią się także samochody z wideorejestratorami, a policjanci z grupy SPEED także będą studzić zapał tzw. „piratów drogowych”.   

W ramach prowadzonych działań, dla zapewnienia bezpieczeństwa w podróży podczas zbliżającego się weekendu policjanci będą nie tylko mierzyć prędkość pojazdów, ale także jak zwykle sprawdzać stan trzeźwości kierujących, dlatego już teraz przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Jednocześnie przypominamy, że w komendach i komisariatach policji woj. lubuskiego można poddać się bezpłatnemu i anonimowemu badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Zachęcamy wszystkich, którzy spożywali alkohol i nie są pewni czy mogą wsiąść za kierownicę do skorzystania z urządzeń alco blow, dostępnych w najbliższej jednostce Policji.

Prosimy wszystkich kierujących aby przed wyjazdem zaplanowali sobie dokładnie podróż i  sprawdzili (na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad), w których miejscach napotkamy utrudnienia. Pamiętajmy też, aby zaplanować odpoczynek, szczególnie gdy podróżujemy z dziećmi, a także aby zabrać ze sobą wodę.

Udając się na wypoczynek czy wracając z wakacji zadbajmy także sami, o to żeby nasza podróż była przyjemna i bezpieczna. Dostosujmy prędkość do warunków pogodowych, ale także do natężenia ruchu na drogach.