Zielonogórscy policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali osoby, które na winobraniowych stoiskach oferowały do sprzedaży podrobione gadżety z pokemonami i torebki znanych światowych marek. Taki czyn jest przestępstwem, za które grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Nieodłącznym elementem Winobrania jest jarmark, na którym sprzedawcy z całej Polski oferują swoje towary. Zdarza się jednak, że oferowane na stoiskach produkty nie są legalne. Zielonogórscy policjanci patrolując Winobraniowy Jarmark dbają nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców i gości, ale bacznie obserwują wszystko co dzieje się w centrum miasta w tym okresie. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zielonogórskiej komendy kontrolują również jarmarkowe stoiska, sprawdzając czy oferowany towar nie jest prawnie zabroniony. Najczęściej policjanci mają do czynienia z podrobionymi produktami różnych znanych marek odzieżowych czy perfumeryjnych.  

W tym tygodniu policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą na dwóch winobraniowych stoiskach ujawnili podrobione towary. Na jednym z nich sprzedawane były gadżety związane z popularnymi pokemonami. Policjanci zabezpieczyli dwa kartony podrobionych przedmiotów. W drugim miejscu sprzedawane były natomiast podrobione torebki 4 znanych światowych marek. Policjanci zabezpieczyli 14 torebek.

Dwie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty sprzedaży podrobionych towarów. Czyn taki jest przestępstwem z art. 305 Ustawy Prawo o własności przemysłowej, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Skonfiskowane przez policjantów towary zostaną przekazane biegłym do wyceny jakie straty poniosły pokrzywdzone firmy. Po uzyskaniu opinii biegłych towary zostaną przekazane do dyspozycji sądu.

 

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6