Maj pełen kultury pod gołym niebem w Zielonej Górze
Zapraszamy na majowe atrakcje w naszym mieście! Miesiąc pełen kultury, nauki i rozrywki właśnie się rozpoczął, oferując szeroki wybór wydarzeń dla każdego. Od pikników po wystawy, każdy znajdzie coś dla siebie.
  1. 5 maja, Park Książęcy: piknik rodzinny z mnóstwem atrakcji.
  2. 9 i 27 maja, Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus: spotkania z nauką i teatr młodzieżowy.
  3. 10 maja, Centrum Przyrodnicze: Dzień Otwarty z funduszami europejskimi.
  4. 20 maja, koncert poświęcony Annie German w Planetarium Wenus.

Maj w naszym mieście obfituje w różnorodne wydarzenia kulturalne i edukacyjne. Już 5 maja zapraszamy na Majówkę Wokół Piknikowego Koszyka w Parku Książęcym. To doskonała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus również ma bogatą ofertę. Już 9 maja odbędzie się wykład "Teleskopy niewidzialnego wszechświata" prowadzony przez dr. hab. Wojciecha Lewandowskiego, który przybliży tajemnice kosmosu. Natomiast 27 maja, na zakończenie XXIX Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Teatralnej, odbędzie się gala teatralna.

10 maja Centrum Przyrodnicze otworzy swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych, oferując Dzień Otwarty Funduszy Europejskich. To świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o projektach wspieranych przez Unię Europejską.

Ponadto 20 maja w Planetarium Wenus odbędzie się międzynarodowy koncert "Melodie dla Anny", który będzie hołdem dla twórczości Anny German. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które przyciągnie miłośników jej twórczości.

W bogatym kalendarzu majowych wydarzeń nie zabraknie również oferty dla seniorów oraz miłośników sztuki. Wiele z wydarzeń wymaga wcześniejszej rezerwacji, więc nie zapomnij zapisać się na interesujące Cię atrakcje. Cieszymy się, że nasze miasto tętni życiem kulturalnym i naukowym, dostarczając mieszkańcom i gościom niezapomnianych wrażeń.


Opierając się na: Dom Kultury Zielona Góra