Targi Zatargi w Tkalni odkryj lokalne rękodzieło i modę z pasją

W sobotę 10 maja Tkalnia przy ul. Fabrycznej 13a zamieni się w miejsce, gdzie moda spotka się z ekologią i lokalnym rękodziełem. To wydarzenie, które pozwoli odkryć unikatowe produkty tworzone przez artystów z naszego regionu niepowtarzalne, ekologiczne i pełne pasji.
- Zielona Góra ożywa dzięki wyjątkowym targom w Tkalni
- Niecodzienna oferta dla mieszkańców województwa lubuskiego
Zielona Góra ożywa dzięki wyjątkowym targom w Tkalni
Już w najbliższą sobotę przestrzeń Tkalni przy ulicy Fabrycznej 13a stanie się areną dla miłośników mody, designu i rzemiosła. Zatargi” to nowa inicjatywa na mapie Zielonej Góry, która po raz pierwszy zawita do naszego miasta, oferując mieszkańcom dostęp do produktów tworzonych z sercem przez lokalnych twórców.
Za pomysłem stoją dwie kreatywne kobiety Gosia Górna, projektantka ubrań, oraz Kamila Dzieżyc, autorka biżuterii. Jak podkreślają organizatorki, w dobie masowej produkcji i internetowego zalewu ofert coraz trudniej znaleźć rzeczy naprawdę wartościowe i wykonane z dbałością o środowisko. Zatargi” to szansa na bezpośredni kontakt z twórcami i zakup przedmiotów, które wyróżniają się oryginalnością i jakością.
Niecodzienna oferta dla mieszkańców województwa lubuskiego
Na wydarzeniu zaprezentuje się aż 24 wystawców, którzy pokażą szeroki wachlarz produktów od autorskich kolekcji ubrań dla dorosłych i dzieci, przez ręcznie robioną biżuterię, naturalne kosmetyki, aż po ceramikę i akcesoria skórzane. Nie zabraknie również wyrobów szydełkowych oraz stoisk z wegańskim jedzeniem, słodkościami i winem. Wszystkie propozycje są tworzone w Polsce, co dodatkowo podkreśla lokalny charakter imprezy.
Zatargi” odbędą się 10 maja w godzinach od 10:00 do 19:00 w artystycznej przestrzeni Tkalni przy ul. Fabrycznej 13a miejscu znanym z kreatywnych wydarzeń i sprzyjającym wymianie inspiracji.
Jesteśmy projektantkami, które jeżdżą na targi do różnych miast w Polsce. Tego typu wydarzenia w większych miastach cieszą się popularnością. Mieszkamy i tworzymy w woj. lubuskim i stwierdziłyśmy, że warto, aby taka impreza pojawiła się też tutaj” mówi Kamila Dzieżyc.
To doskonała okazja dla każdego, kto chce wspierać świadome wybory zakupowe oraz poznać ludzi z pasją tworzenia unikalnych produktów. Warto odwiedzić Tkalnię i przekonać się samemu, jak wiele ciekawego kryje się tuż za rogiem!
Na podstawie: Urząd Miasta
![]()
Ostatnie Artykuły

54 taksówki pod lupą policji w Zielonej Górze. Trzy straciły dowody

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Zdrowe jedzenie bez komplikowania. W BWA były też „Etnogadki”

Miód, warsztaty i konkurs lubuskich pasiek. Miodobranie w Ogrodzie Botanicznym

W Raculi wakacje zakończą się piknikiem. Będą służby, koncert i fireshow

Olga Tokarczuk otworzyła festiwal w Zielonej Górze. Tłum czekał na nową książkę

Oscarowe hity wracają na scenę Zielonej Góry - koncert ERATO

Wrześniowe zmiany w komunikacji miejskiej. Linia 12 pojedzie inną trasą

Potańcówka z Leszkiem Jenkiem. Szeptanki wracają przed Winobraniem

Laboratorium z Zielonej Góry wpisane do ewidencji GIS. Jest numer Z/LB/000002

Rzeki Literatury 2026 nad Odrą - cztery dni spotkań, rozmów i muzyki

15-latek bez kasku wjechał w auto. Policja ujawniła skalę akcji w Zielonej Górze

Dodatkowe autobusy na koncerty w Zatoniu. MZK podało godziny kursów

Segregacja odpadów pod lupą. W Czerwieńsku grożą wyższe opłaty
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Zielonej Górze - kontakt, godziny, sprawy
- Apteki Świdnica, powiat zielonogórski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda - kontakt, bilety, godziny kasy
- WORD Zielona Góra - egzaminy, zapisy, cennik i kursy
- Parafia Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze - kontakt, msze, sakramenty
- Straż Miejska w Zielonej Górze - kontakt, zgłoszenia, mandaty
