Akcja Trzeźwy Wieczór - kilku kierowców zatrzymanych, prawa jazdy cofnięte

Patrole ruchu drogowego pojawiły się na drogach powiatu zielonogórskiego - kontrole zakończyły się zatrzymaniami i cofnięciami uprawnień. Jeden kierowca usłyszy zarzut kryminalny, inni odpowiedzą za wykroczenia.
Policjanci z ruchu drogowego zielonogórskiej komendy przeprowadzili w sobotę 6 grudnia wojewódzkie działania “Trzeźwy Wieczór” na terenie powiatu zielonogórskiego. Funkcjonariusze zatrzymali kilka osób, które miały w organizmie alkohol.
Jeden z kontrolowanych kierowców będzie odpowiadał za przestępstwo, u dwóch osób wynik badania wskazał wartości mieszczące się w granicach wykroczenia. Dla trzech kierowców kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy. Jeden z kontrolowanych prowadził pojazd dodatkowo bez uprawnień.
Po zakończeniu działań, podczas weekendu, policjanci z Sulechowa zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę - jego świadomość była skrajnie zaburzona, reakcje mocno opóźnione, miał 1,5 promila alkoholu.
Informacje o wynikach akcji przekazała młodszy aspirant Anna Baran z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Policja poinformowała, że podobne kontrole będą kontynuowane w ramach działań prewencyjnych i kontrolnych.
na podstawie: KMP w Zielonej Górze.
Autor: krystian


